1. HABERLER

  2. DÜNYA

  3. ABD Genelkurmay Başkanı’dan Kürdistan itirafı

ABD Genelkurmay Başkanı’dan Kürdistan itirafı

ABD Genelkurmay Başkanı’dan Kürdistan itirafı
A+A-

ABD Genelkurmay Başkanı, IŞİD’le mücadelede Peşmerge Güçleri’ne danışmanlık yapmak için Kürdistan Bölgesi’ne gönderilen ABD askerlerinin “savaştığını ve öldüğü” söyledi.

 ABD Senatosu Silahlı Kuvvetler Komitesi’nde konuşan Genelkurmay Başkanı Joe Dunford, Deniz Piyadesi Çavuş Louis Carin’le ilgili bir soruya, “Kendisi savaşta öldürüldü” cevabını verdi.

Dunford, Carin’le birlikte Kürdistan Bölgesi’ndeki bir karakolda uğradığı silahlı saldırı sonucu ölen Çavuş Joshua Wheeler’ın akıbetiyle ilgili olarak da aynı ifadeleri yeniledi.

Alaska Senatörü Dan Sullivan, Genelkurmay Başkanı’nın “Birliklerimiz dünyanın bir yerinde görev aldıkları zaman askeri operasyon düzenliyorlar mı” sorusuna olumlu yanıt vermesi üzerine şunları söyledi:

“Yönetim neden askerlerimiz savaştayken savaşta olmadıklarını söylemenin doğru olmadığını tüm ülke bilirken bu çılgın parendeleri atıyor? Genelkurmay Başkanı, biraz önce Ortadoğu’daki neredeyse herkesin savaşta olduğunu söyledi. Biz onların savaşta olduğunu biliyoruz; neden ABD halkına da onların savaşta olduğunu söylemiyoruz?” 

Kaynak: Rüdaw

A+A-

HABERE YORUM KAT