1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Abd Büyükelçisi Rıccıardone'nin 'özür Mektubu' Yazdığı Haberleri Yalanlandı Ahmet Umur Öztürk Ankara

Abd Büyükelçisi Rıccıardone'nin 'özür Mektubu' Yazdığı Haberleri Yalanlandı Ahmet Umur Öztürk Ankara

Abd Büyükelçisi Rıccıardonenin özür Mektubu Yazdığı Haberleri Yalanlandı  Ahmet Umur Öztürk    Ankara
A+A-

ABD Büyükelçiliği kaynakları, ABD'nin Ankara Büyükelçisi Françis Ricciardone'nin Dişişleri Bakanlığı'na yaptığı ziyarette bir özür mektubu verdiği iddialarının doğru olmadığını bildirdi. Bazı basın

ABD Büyükelçiliği kaynakları, ABD'nin Ankara Büyükelçisi Françis Ricciardone'nin Dişişleri Bakanlığı'na yaptığı ziyarette bir özür mektubu verdiği iddialarının doğru olmadığını bildirdi.
Bazı basın yayın organlarında 'Ricciardone'den özür mektubu' şeklinde yer alan haberlere cevap veren ABD Büyükelçiliği kaynakları, Büyükelçi'nin özür mektubu yazmadığını belirterek, Ricciardone'nin bazı basın mensuplarına mektup yazarak, Türkiye ile ABD arasındaki ortaklıklardan bahsettiğini kaydetti.
Ayrıca, ABD Büyükelçisi Ricciardone'nin bugün Dışişleri Bakanlığı'nda Dışişleri Bakanlığı Müsteşarı Feridun Sinirlioğlu ile yaklaşık 2,5 saat süren görüşmesinin ayrıntıları da belli oldu. Diplomatik kaynaklardan alınan bilgiye göre ikili ve uluslar arası boyutta terörle mücadele konusunda işbirliğinin ve olası üst düzey ziyaretlerin görüşüldüğü ziyarette Irak, İran, Suriye ve İsrail konuları görüşüldü.
(AUÖ-YHY-Y)

07.02.2013 19:38:33 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT