1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Abd Büyükelçiliği Önündeki Patlama

Abd Büyükelçiliği Önündeki Patlama

Abd Büyükelçiliği Önündeki Patlama
A+A-

Ankara Valisi Alaaddin Yüksel, ABD Büyükelçiliği önünde meydana gelen patlamada bir canlı bombanın üzerinde bulunan mühimmatı patlatması sonucunda kendisinin ve bir Türk güvenlik görevlisinin öldüğünü

Ankara Valisi Alaaddin Yüksel, ABD Büyükelçiliği önünde meydana gelen patlamada bir canlı bombanın üzerinde bulunan mühimmatı patlatması sonucunda kendisinin ve bir Türk güvenlik görevlisinin öldüğünü açıkladı.
ABD Büyükelçiliği önünde meydana gelen patlamanın ardından olay yerine gelen Ankara Valisi Alaaddin Yüksel, ABD Büyükelçisi Francis Ricciardone ile gazetecilerin sorularını cevaplandırdı. Vali Yüksel, saat 13.10'da ABD Büyükelçiliği'nin Paris Caddesi girişinde bulunan elçilik personeli giriş kapısında bir canlı bombanın üzerinde bulunan mühimmatı patlatması sonucunda ilk belirlemeye göre bombacının hayatını kaybettiğini söyledi. Bombacıyla birlikte bir kişinin daha hayatını kaybettiğini kaydeden Yüksel, bir Türk kadının da Numune Hastanesi'nde tedavi altına alındığını ifade etti. Yüksel, "Arkadaşlar hasar tespit çalışmalarını sürdürüyor. Size kısa süre sonra tekrar açıklamalar yapacağız. Bu vesileyle özellikle ABD'nin Sayın Büyükelçisine, bütün Büyükelçilik personeline geçmiş olsun diyorum" dedi.
Gazetecilerin ölü ve yaralı sayısını sorması üzerine Yüksel, "Canlı bombanın üzerindeki mühimmatı patlatması sonucunda alanda yıkıntılar olması nedeniyle şu anda yıkıntıların altında inceleme yapıyor arkadaşlar. İlk belirlemelerimize göre 2 ölü, bir de hastanede bulunan yaralı var. Canlı bombayla hayatını kaybeden ikinci kişi, Türk güvenlik personeli. Yaralı bayan da iş takibine gelen bir Türk vatandaşı" açıklamasında bulundu.
Ankara Cumhuriyet Savcısı Mustafa Bilgili, olay yerine gelerek incelemelerde bulundu. Bu arada Sırbistan'da bulunan Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, 2 kişinin ölümüne neden olan patlamanın ardından Büyükelçi Ricciardone'yi arayarak, Türk güvenlik yetkililerinin olayın aydınlatılması için tüm çabayı gösterdiğini söyledi.
(PS-CC-Y)

01.02.2013 15:42:02 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT