1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. ABD ADANA KONSOLOSU’NDAN AK PARTİ’YE ZİYARET

ABD ADANA KONSOLOSU’NDAN AK PARTİ’YE ZİYARET

ABD ADANA KONSOLOSU’NDAN AK PARTİ’YE ZİYARET
A+A-

Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Adana 2. Konsolosu J. M. Saxton-Ruiz, AK Parti Van İl Başkanı Abdullah Aras\'ı ziyaret ederek bir süre görüştü.


Van'a bir dizi ziyaretlerde bulunmak üzere gelen ABD'nin Adana 2. Konsolosu J. M. Saxton-Ruiz, Abdullah Aras'ı ziyaret etti. Görüşmede AK Parti'nin başarıları icraatlarından takdirle söz eden Konsolos Ruiz, Van depremi sonrası hükümetin çok önemli performans sergileyerek ilin tekrar toparlanmasında büyük başarı sağladığını kaydetti. Ruiz, Van’ın daha çok gelişmesi yönünde ülkesinin katkı sunacak tarafta olacağını ve neler yapabilecekleri konusunda şahsının çaba içerisinde olacağını söyledi.


Abdullah Aras ise, Konsolos Ruiz'e ziyaretinden ötürü teşekkür ederek, Türkiye'nin ABD ile güçlü bir diyalog ve işbirliğinin olduğunu, AK Parti'nin bölge hassasiyetlerine bağlı var olan tutumunun barışı, huzuru ve demokrasiyi yansıttığını, Ortadoğu'da ise bu iklimin oluşması için son derece hassas olduklarını kaydetti. Aras, diktatör rejimlerden dünyanın arındırılması için ABD'nin bu yönde daha etkin ve duyarlı adımlar atmasının evrensel demokrasiye daha çok hizmet anlamına geleceğini ifade etti.


Karşılıklı süren görüşmenin ardından Aras, misafirini iyi niyet temennileriyle uğurladı.

A+A-

HABERE YORUM KAT