1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Abalı Kayak Merkezinde sezon öncesi hazırlık

Abalı Kayak Merkezinde sezon öncesi hazırlık

Abalı Kayak Merkezinde sezon öncesi hazırlık
A+A-

Van Büyükşehir Belediyesi, Gevaş ilçesinde bulunan Abalı Kayak Merkezinde sezon öncesi onarım çalışmalarını sürdürüyor. 

PKK tarafından 14 Ağustos 2015 yılında kundaklanan ve 2016 yılından itibaren yarım kapasiteyle çalışan Gevaş’taki Abalı Kayak Merkezinde, Van Büyükşehir Belediyesi tarafından bakım ve onarım çalışması başlatıldı.

Fen İşleri Daire Başkanlığına bağlı teknik ekipler tarafından tesislerdeki telesiyej, teleferik ve kayak alanlarının onarımı sürüyor. Kayak merkezine giden yollar genişletilirken, 11 bin metrekarelik 2 otopark ise sıcak asfaltla kaplanarak yol çizgileri çekildi.

Abalı Kayak Merkezini kış turizmine hazır hale getirmek için süratle çalıştıklarını belirten Fen İşleri Daire Başkanı Yalım Eryiğit, yapacakları çalışma ile kayak merkezinin yüzde 100 kapasite ile çalışacağını kaydetti.

Eryiğit, “Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Murat Zorluoğlu talimatlarıyla çalışmalara başladık. Şu anda tesislerdeki telesiyej, teleferik ve kayak alanlarının onarımı yapılıyor. Amacımız kar yağmadan önce işlerimizi tamamlayarak Van turizmi için büyük önem taşıyan kayak tesislerini halkın hizmetine sunmak” şeklinde konuştu.(iha)

A+A-

HABERE YORUM KAT