1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. AB Türkiye Parlamento Toplantısı Van'da Yapılacak

AB Türkiye Parlamento Toplantısı Van'da Yapılacak

AB Türkiye Parlamento Toplantısı Vanda Yapılacak
A+A-

Adelet ve Kalkınma Partisi Van Milletvekili Burhan Kayatürk, AB Türkiye Parlamento toplantısının Van’da yapılacağını söyledi.


Partililerle birlikte Gürpınar ilçesinde çeşitli ziyaretlerde bulunan Milletvekili Burhan Kayatürk, Belediye Başkanı Fuat Yaşar Atan, AK Parti Gürpınar İlçe Başkanı Hayrullah Tanış ve partililer tarafından karşılandı. Gürpınar Belediyesi toplantı salonunda düzenlenen toplantıda konuşan Kayatürk, barış için çok çabaladıklarını, ancak bazı kesimin Türkiye’de barışın olmasını istemediğini kaydetti. Kayatürk, “Her ne olursa olsun, bedeli ne olursa olsun, annelerin feryatlarına kulak verip biz bu sorunu çözeceğiz, ama kimsenin çok büyük beklentiler içine girmemesi lazım. Kimsenin de bu işin çok çabuk ve çok kolay çözüleceğine de inanmaması lazım. Bu irade, bu sorunu çözecektir. Bu sorun çözülürse yatırımcılar buraya gelir ve yatırım yapar. Gürpınar’da kazanır, Van’da kazanır” dedi.


Van’da daha önce 5 yıldızlı oteller olmadığından dolayı bunun sıkıntısını yaşadıklarını ifade eden Kayatürk, “Yani Van ne kongre turizmine ne de yabancı yatırımcılara cazip gelmiyordu. Ama şimdi 2 tane 5 yıldızlı otelimiz var ve bu sıkıntıda ortadan kalktı. Bu nedenle girişimlere başladık ve ilk olarak 27 Mayıs’ta da Van’da Avrupa Birliği Türkiye Karma Parlamentosu’nun toplantısını yapacağız. Türkiye’den ve dünyadan milletvekilleri gelecek. Dışişleri Bakanımızın onayıyla başka bir toplantıyı daha Van’da yapacağız. Bununla ilgili gerekli altyapıyı hazırlıyoruz. Van’dan 4 ülkeye uçak seferleri yapılacak. Zaten gece uçuşları da başladı. Van’ın konumu çok iyi, ama Van’ın lehine olan bu avantajları yerli yatırımcılarımızın, sermaye sahiplerimizin çok iyi değerlendirmesi gerekir. Biz ancak bu şekilde istediğimiz hedefe ulaşabiliriz” diye konuştu.

A+A-

HABERE YORUM KAT