1. HABERLER

  2. DÜNYA

  3. Ab-türkiye Kpk Eşbaşkanı Demirkıran: "ab 50 Yıllık Rüyamız, Sevdamız" Sertaç Aktan Brüksel

Ab-türkiye Kpk Eşbaşkanı Demirkıran: "ab 50 Yıllık Rüyamız, Sevdamız" Sertaç Aktan Brüksel

Ab-türkiye Kpk Eşbaşkanı Demirkıran: ab 50 Yıllık Rüyamız, Sevdamız  Sertaç Aktan    Brüksel
A+A-

AB-Türkiye Karma Parlamento Komisyonu Eşbaşkanı Afif Demirkıran, "Avrupa Birliği Türkiye'nin 50 yıllık rüyası, sevdası. Biz buraya üye olacağız" dedi. Avrupa Politika Merkezi'nde yaptığı konuşmada A

AB-Türkiye Karma Parlamento Komisyonu Eşbaşkanı Afif Demirkıran, "Avrupa Birliği Türkiye'nin 50 yıllık rüyası, sevdası. Biz buraya üye olacağız" dedi.
Avrupa Politika Merkezi'nde yaptığı konuşmada Avrupa Birliği'nin (AB) Türkiye'yi üye olarak almakta tereddüt etmesi halinde Türkiye'nin kendi yolunu çizeceğini ve AB'den bağımsız olarak AB hedeflerine ilerlenebileceğini belirterek dikkatleri üzerine çeken AB-Türkiye Karma Parlamento Komisyonu Eşbaşkanı Afif Demirkıran, bugün Avrupa Parlamentosu'nda Türkiye'nin Dostları Grubu tarafından düzenlenen 'Gençlik ve Liderlik' konulu konferansta da konuya ilişkin bir konuşma yaptı. AB'nin Türkiye'nin 50 yıllık rüyası olduğunu belirten Demirkıran, "Avrupa Birliği Türkiye'nin 50 yıllık rüyası, sevdası. Biz buraya üye olacağız. Biz çünkü gerçekten Türkiye olarak kendimizi Avrupalı hissediyoruz. Dışişleri Bakanımızın da dediği gibi öyle veya böyle bir gün mutlaka Türk insanı vizesiz Avrupa'ya gidecektir. Çünkü Avrupalıydık, Avrupalıyız ve Avrupalı olmaya devam edeceğiz. Bizim önümüze çok büyük engeller koyuyorlar, fakat Türkiye bu engellerin üstesinden gelecek" dedi.
(CC-D)

31.01.2013 15:23:48 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT