1. HABERLER

  2. DÜNYA

  3. 95 Yaşındaki Servet Nineye Macar Başbakanı Orban'dan Büyük Jest

95 Yaşındaki Servet Nineye Macar Başbakanı Orban'dan Büyük Jest

95 Yaşındaki Servet Nineye Macar Başbakanı Orbandan Büyük Jest
A+A-

Macaristan Başbakanı Viktor Orban, Macaristan'da ikamet eden en yaşlı Türk vatandaşı olan 95 yaşındaki Servet Özgün'e plaket gönderdi. 1917 Drama doğumlu olan Servet Özgün, İHA muhabirine yaptığı a

Macaristan Başbakanı Viktor Orban, Macaristan'da ikamet eden en yaşlı Türk vatandaşı olan 95 yaşındaki Servet Özgün'e plaket gönderdi.
1917 Drama doğumlu olan Servet Özgün, İHA muhabirine yaptığı açıklamada, 2010 yılında uzun yıllardan bu yana Macaristan'da yaşayan torunu Fadıl Başar'ın yanına yerleştiğini, bu ülkede yaşayan yaklaşık 2 bin Türk vatandaşı arasındaki en yaşlı Türk'ün kendisi olduğunu söyledi. Macaristan'ın başkenti Budapeşte'de yaşadığını belirten Servet nine, Macar Başbakanı Viktor Orban'ın kendisine plaket göndererek hem tebrik ettiğini, hem de sağlıklı nice mutlu yıllar dilediğini, Sayın Başbakan Orban'a bu nezaketinden dolayı çok teşekkür ettiğini söyledi.
Servet ninenin torunu Fadıl Başar ise, Türk-Macar Ticaret Odası Genel Sekreteri olarak Türk-Macar ilişkilerine katkıda bulunmak üzere çalıştığını, Türklerin Macaristan'da çok sevildiğini ve akraba olarak görüldüğünü açıkladı.
(MBŞ-İB-CC-D)

29.01.2013 12:05:20 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT