1. HABERLER

  2. YEREL

  3. 9 Kişinin Öldüğü Hastane Yangını Davası Yine Ertelendi

9 Kişinin Öldüğü Hastane Yangını Davası Yine Ertelendi

9 Kişinin Öldüğü Hastane Yangını Davası Yine Ertelendi
A+A-

Bursa'da, Şevket Yılmaz Devlet Hastanesi'nde 9 kişinin ölümüyle neticelenen yangınla ilgili dava yine ertelendi. Dava, 3 celsedir beklenen ek bilirkişi raporunun gelmemesi üzerine duruşmayı yine ileri

Bursa'da, Şevket Yılmaz Devlet Hastanesi'nde 9 kişinin ölümüyle neticelenen yangınla ilgili dava yine ertelendi. Dava, 3 celsedir beklenen ek bilirkişi raporunun gelmemesi üzerine duruşmayı yine ileri bir tarihe attı.
3. Ağır Ceza Mahkemesi'nde, "taksirle yangına ve birden fazla kişinin ölümüne sebebiyet vermek" suçundan 15'er yıla kadar hapisleri istenen tutuksuz sanıklardan görüntüleme merkezinin sahibi Dr. Erol K. ile eski başhekim Osman Naci Ç., eski hastane müdürü Salim Ö., eski müdür yardımcısı Mehmet G., eski teknik işlerden sorumlu müdür yardımcısı Yakup G. ve elektrik elektronik mühendisi Süleyman K.'nin yargılanmasına devam edildi.
Mahkeme, karar için üç celsedir Ankara Ağır Ceza Mahkemesi'nden beklediği ek raporun yine gönderilmemesi için üzerine duruşmayı erteledi. Üç celsedir beklenen raporun bir sonraki celseye hazır edilmesi durumunda, mahkemenin bir karar vermesi bekleniyor.
(OSM-İHS

12.02.2013 09:41:50 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT