1. HABERLER

  2. YEREL

  3. 9 Balkan Ülkesinin Türk Gazetecileri Edirne'de Buluştu

9 Balkan Ülkesinin Türk Gazetecileri Edirne'de Buluştu

9  Balkan Ülkesinin Türk Gazetecileri Edirnede Buluştu
A+A-

10 Ocak çalışan gazeteciler gününde 9 Balkan ülkesinin Türk kökenli gazetecileri Trakya Gazeteciler Derneğinin düzenlediği "1.Balkan buluşması'nda Edirne'de bir araya geldi. Trakya Gazeteciler De

10 Ocak çalışan gazeteciler gününde 9 Balkan ülkesinin Türk kökenli gazetecileri Trakya Gazeteciler Derneğinin düzenlediği "1.Balkan buluşması'nda Edirne'de bir araya geldi.
Trakya Gazeteciler Derneğinin organize ettiği, Edirne Valiliği, Edirne Belediyesi, Trakya Üniversitesi, Dışişleri Bakanlığı Edirne temsilciliği ve Türkiye Gazeteciler Federasyonu'nun katkılarıyla düzenlenen "Türk basınının Balkanlarda ayak izleri, 1. Balkan buluşması" Atatürk anıtına çelenk sunulmasıyla başladı. Trakya Gazeteciler Derneği Başkanı Ali Soydan Atatürk anıtına çelenk sunduktan sonra yaptığı konuşmada 'Her yıl 10 ocakta kutladığımız çalışan gazeteciler günümüz kutlu olsun. Bu yıl aramamızda Balkanlardaki soydaş gazetecileri Edirne'de buluşturuyoruz. Düzenlediğimiz Türk Basınının Balkanlarda ayak izleri, 1. Balkan buluşmasına 9 ülkeden Türk ve Müslüman gazeteciler katılıyor. Bu etkinliği düzenlememizde bize yardımcı olan herkese teşekkür ediyorum" dedi.
Atatürk anıtındaki tören çelen sunumu ve toplu fotoğraf çektirilmesinin ardından sona erdi.

10.01.2013 11:26:05 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT