1. HABERLER

  2. YEREL

  3. 89. Atatürk Moda Ve Sanat Defilesi Balıkesir'de Gerçekleşecek

89. Atatürk Moda Ve Sanat Defilesi Balıkesir'de Gerçekleşecek

89. Atatürk Moda Ve Sanat Defilesi Balıkesirde Gerçekleşecek
A+A-

Merkezi İzmir'de bulunan Atatürk Kıyafetleri ve Kültürü Araştırma Merkezi Kurucusu Modacı Hüseyin Özkan tarafından sunulan, Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer'in de gelmesi beklenen eğitime destek amaçlı

Merkezi İzmir'de bulunan Atatürk Kıyafetleri ve Kültürü Araştırma Merkezi Kurucusu Modacı Hüseyin Özkan tarafından sunulan, Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer'in de gelmesi beklenen eğitime destek amaçlı defile Balıkesir'de gerçekleştirilecek.
Balıkesir İl Milli Eğitimin Müdürlüğünün denetim ve gözetimin de Eğitime ve Kültüre yönelik Atatürk'ün Türk Gençliğine hitabesi anısına , Kültür ve Turizm Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı onayı doğrultusunda "Anadolu Efsanesi Türk yıldızları", "Cumhuriyet Güneşi"," Zafer Işıkları", "İlk Adım" gibi bölümlerden oluşan, 89. Atatürk Moda ve Sanat defilesinde, Atatürk'ün Osmanlı ve Cumhuriyet dönemi kıyafet kültürü tanıtılacak. 6 Şubat Çarşamba günü saat 20.30'da Kurtdereli Kapalı Spor Salonunda gerçekleşecek program ile ilgili bilgi veren Modacı Hüseyin Özkan, 2003 yılından bugüne kadar, Bakanlık genelgesi ve Valilik onayı doğrultusunda, eğitime destek amaçlı başlatmış olduğu Atatürk defilesiyle, İl ve İlçe Mili Eğitimine bağlı okullara şimdiye kadar büyük yardımlar yaparak, Atatürk' ün Türk gençliğine ve eğitimine vermiş olduğu değeri gösterdiklerini söyledi. Özkan, Atatürk' ün kıyafetlerini yenileyip ve yeniden dikerek, Kültür Bakanlığı'na bağlı müzelere ve yurt dışı müzelerine sayısız eserler kazandıklarını da dile getirdi.
Balıkesir'de gerçekleştirilecek defilede yaklaşık 200 ürünün sergileneceği öğrenildi.
(TS-

06.01.2013 20:11:05 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT