1. HABERLER

  2. YEREL

  3. 84 Yaşında Sıcak Yuvası Oldu

84 Yaşında Sıcak Yuvası Oldu

84 Yaşında Sıcak Yuvası Oldu
A+A-

Tokat'ın Zile ilçesinde komşularını yardımı ile hayata tutunmaya çalışan 84 yaşındaki Samiye Özata, huzurevine yerleştirildi. Zile Zincirli Süfla Mahallesi Galata Sokak'ta ikamet eden 84 yaşındaki

Tokat'ın Zile ilçesinde komşularını yardımı ile hayata tutunmaya çalışan 84 yaşındaki Samiye Özata, huzurevine yerleştirildi.
Zile Zincirli Süfla Mahallesi Galata Sokak'ta ikamet eden 84 yaşındaki Samiye Özata'ya Zile Kaymakamlığı ile Zile Belediyesi sahip çıktı. Komşularının yardımlarıyla hayata tutunmaya çalışan ve kış ayı dolayısıyla kömür sobasını yakamayan, ihtiyaçlarını karşılayamayan yaşlı kadına yardım eli uzandı. Zile Kaymakamlığı ve Zile Belediyesi Zabıta ekipleri Tokat Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü ile irtibata geçerek yaşlı kadını ikamet ettiği evden Tokat Huzurevi'ne yerleştirdi. Huzurevinde sıcak bir ortama kavuşan Samiye nine kendisine sahip çıkanlara teşekkür ederek, "Allah devletimizden razı olsun. Beni bu yaşlı halimde yalnız yaşamaktan kurtararak sıcak bir ortama kavuşturdu" dedi.
(Nİ-SLH-Y)

06.02.2013 14:15:06 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT