1. HABERLER

  2. 81 Yaşında Kur'an Öğrendi

81 Yaşında Kur'an Öğrendi

81 Yaşında Kuran Öğrendi
A+A-

Adana'da 81 yaşındaki Talat Sezen, azmederek 2 ayda Kur'an-ı Kerim okumayı öğrendi. Adana'nın Yüreğir ilçesine bağlı Ulubatlı Hasan Mahallesindeki Yeni Türkmenoğlu Camii'nde yatsı namazından sonra

Adana'da 81 yaşındaki Talat Sezen, azmederek 2 ayda Kur'an-ı Kerim okumayı öğrendi.
Adana'nın Yüreğir ilçesine bağlı Ulubatlı Hasan Mahallesindeki Yeni Türkmenoğlu Camii'nde yatsı namazından sonra bir araya gelen yaşları 50 ile 81 arasında değişen 25 kişilik grup, 2 ayda Kur'an-ı Kerim okumayı öğrendi.
Kursiyerler arasında en çok dikkat çeken 81 yaşındaki Talat Sezen oldu. Sezen, "Bu yaşıma kadar birkaç dua dışında bir şey bilmiyordum. Gençliğimden bu yana Kur'an-ı Kerim'i okumayı istiyordum. Dinimizin yüce kitabı Kur'an-ı Kerim ile tanışmak bu yaşta nasip oldu. Şükürler olsun" dedi.
Yeni Türkmenoğlu Cami İmamı Erol Özer ise şunları söyledi:
"Kur'an-ı Kerim öğretmek için cemaatin emrinde olduğunu, sadece ezan vakti camiye gelip, namazı kılınca dağılan değil, kaynaşan, bütünleşen, namaz aralarında ilmi sohbetlerle bilgisini sürekli artıran bir cemaat oluşturmayı hedefliyoruz. Talat amca 81 yaşında kendi azmiyle Kuran-ı Kerimi öğrendi. Gençlerimizde güzel örnek olur inşallah" dedi.
(AKL-Y)

29.01.2013 13:56:27 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT