1. HABERLER

  2. DÜNYA

  3. 8 yaşındaki çocuk 6 kişiyi alevlerden kurtarırken öldü

8 yaşındaki çocuk 6 kişiyi alevlerden kurtarırken öldü

8 yaşındaki çocuk 6 kişiyi alevlerden kurtarırken öldü
A+A-

ABD’de 8 yaşındaki Tyler Doolan, 6 akrabasını yangından kurtarmaya çalışırken hayatını kaybetti.

Yangında 8 yaşındaki Tyler Doolan ile birlikte amcası Steve Smith ve dedesi Louis J. Beach de hayatını kaybederken, Tyler’ın yangının çıktığı karavana engelli amcasını kurtarmak için girdiği ifade edildi. Yetkililer, Tyler’ın yangını fark ettikten sonra akrabalarını uyandırmaya çalıştığını ve bu sırada 4 ve 6 yaşlarında olan 2 çocuğu ateşten kurtardığını belirtti. 

Tyler’ın amcası Joseph Breyette, “Tyler düşündüğümden daha cesaretli bir çocuktu. Yangının olduğu yere geri dönmesi ve amcasını oradan kurtarmaya çalışması. Bu çocuk için ne denilebilir ki? O mükemmel birisi” dedi. 

Tyler’ın okuduğu okulun müdür yardımcısı olan Richard Stutzman ise, “Tyler, yardımsever bir çocuktu. Yüzünde her zaman bir gülümseme vardı. Tyler’ın ateşe geri girdiği ve dedesini ateşten kurtarmaya yardım ettiğini duyduğumda bu duruma şaşırmadım. O böyle bir çocuktu. Her zaman benim ve Doğu Rocherter’in kalbinde olacak. O gerçek bir kahraman” diye konuştu. 

Uzmanlar yangının elektrik sorunundan dolayı meydana geldiğini belirtirken, Tyler’ın cesedinin ise engelli amcasının yatağının yakınlarında bulunduğu öğrenildi. 

A+A-
KAYNAK: Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT