1. HABERLER

  2. YEREL

  3. 78 Öksüz Ve Yetim Öğrencinin Bir Dileği Gerçekleşti

78 Öksüz Ve Yetim Öğrencinin Bir Dileği Gerçekleşti

78 Öksüz Ve Yetim Öğrencinin Bir Dileği Gerçekleşti
A+A-

Gaziantep'in Araban Kaymakamlığı, 78 öksüz ve yetim öğrenciye, "Bir İsteğini, Dileğini Bizimle Paylaş" projesi kapsamında çeşitli hediyeler verdi. Araban ilçesinin eski Kaymakamı Emre Nebioğlu, 8 M

Gaziantep'in Araban Kaymakamlığı, 78 öksüz ve yetim öğrenciye, "Bir İsteğini, Dileğini Bizimle Paylaş" projesi kapsamında çeşitli hediyeler verdi.
Araban ilçesinin eski Kaymakamı Emre Nebioğlu, 8 Mayıs 2012 tarihinde ilçe merkezi ve ilçeye bağlı köylerdeki ilk ve ortaöğretim okullarında eğitim gören öksüz ve yetim 200 öğrenciye 'Bir İsteğini, Dileğini Bizimle Paylaş' projesi kapsamında mektup göndermişti. Gönderilen mektubu alan öksüz ve yetim öğrenciler Araban Kaymakamlığına hayallerindeki laptop bilgisayar, bisiklet ve anneleri için çamaşır makinesi, buz dolabı ve bulaşık makineleri ile evlerinde olmayan televizyon istedi. Bunun üzerine Araban Kaymakamlığı harekete geçerek, 78 öğrencinin isteklerini yerine getirerek, laptop bilgisayar, bisiklet, çamaşır makinesi, buz dolabı, bulaşık makinesi ile televizyondan oluşan hediyeleri proje kapsamında alarak Araban İlçe Milli Eğitim Müdürü Şükrü Gündeş ile Araban Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma Vakfı Müdiresi Şenel Gökay ve fon görevlileriyle birlikte dağıtımına başlayarak öksüz ve yetim öğrencileri sevindirdi. İlçe Milli Eğitim Müdürü Şükrü Gündeş, Araban Kaymakamlığının öksüz ve yetim öğrencinin isteği olan malzemeleri karneler günü vesilesiyle öğrencilere dağıttı. Gündeş öğrencilere seslenerek, "Siz yalnız ve kimsesiz değilsiniz. Bakın, Kaymakamlık sizin ve ailenizin ihtiyaçlarını eksiksiz olarak yerine getirdi. Kaymakamlık ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak sürekli yanınızdayız, desteklerimiz eksiksiz olarak sürecektir. Sizlerinde eğitimde başarılı olmanız için ne gerekiyorsa yaptık ve yapmaya devam edeceğiz. Siz çocuklarımız ülkemizin geleceklerisiniz, her birinizin iyi eğitim almanız için ne gerekiyorsa yaptık ve yapmaya devam edeceğiz" dedi.
Öğrenciler ise, kendilerine alınan eşyalardan dolayı Araban Kaymakamlığına teşekkürlerini iletti.
(AI-Y)

25.01.2013 14:13:40 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT