1. HABERLER

  2. YEREL

  3. 75 Saattir Çığ Altında

75 Saattir Çığ Altında

75 Saattir Çığ Altında
A+A-

İzmir'in Ödemiş ilçesi sınırlarında kalan Bozdağ'da, geçen Çarşamba günü düşen çığın altında kalan Ege Üniversitesi Dağcılık Kulübü üyesi 35 yaşındaki Erdem Tapul'u arama çalışmaları sürüyor. İl Af

İzmir'in Ödemiş ilçesi sınırlarında kalan Bozdağ'da, geçen Çarşamba günü düşen çığın altında kalan Ege Üniversitesi Dağcılık Kulübü üyesi 35 yaşındaki Erdem Tapul'u arama çalışmaları sürüyor.
İl Afet Acil Durum Müdürlüğü ve Sivil Savunma'ya bağlı çok sayıda ekip, bugün de arama çalışmalarını sürdürdü. Dün gece, çığın meydana geldiği bölgede kamp kurup, geceyi bölgede geçiren Erzurum'dan gelen çığ konusunda uzman sivil savunma ekibi de, çalışmalara eşlik ediyor. Çalışmalar bugün, yaklaşık 140 kişilik sivil savunma ve ferdi dağcılardan oluşan ekiple devam etti. Ekipten 105 kişi dağda arama yaparken, kalan kısmı ise Bozdağ'da değişim için bekliyor.
Yetkililerin yaptığı açıklamaya göre, Tapul'un çığ altında yaşam yeri bulması halinde, aradan 75 saat geçmesine rağmen canlı olarak bulunabileceği söyleniyor.
(BK-SO-Y)

16.02.2013 15:52:23 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT