1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. 73 Yaşındaki Yaşlı Adamın Organları Bağışlandı

73 Yaşındaki Yaşlı Adamın Organları Bağışlandı

73 Yaşındaki Yaşlı Adamın Organları Bağışlandı
A+A-

Bolu'da solunum yetmezliği nedeniyle hayata gözlerini yuman 73 yaşındaki Orhan Şanlı'nın böbrekleri ve karaciğeri ailesinin onayı alındıktan sonra bağışlandı. Köroğlu Devlet Hastanesi'nde bir süreden

Bolu'da solunum yetmezliği nedeniyle hayata gözlerini yuman 73 yaşındaki Orhan Şanlı'nın böbrekleri ve karaciğeri ailesinin onayı alındıktan sonra bağışlandı.
Köroğlu Devlet Hastanesi'nde bir süreden bu yana tedavi gören Orhan Şanlı dün gece hayatını kaybetti. Hastane yetkilileri Orhan Şanlı'nın ailesiyle organ bağışı için bir süre konuşurken, acılı aile bağışı kabul etti. Orhan Şanlı İstanbul'dan gelen 6 kişilik bir ekip tarafından böbrekleri ve karaciğeri alınmak üzere ameliyata alındı. Böbrek ve karaciğerin İstanbul'daki bir hastaneye götürüleceği ifade edildi.
Organ Nakliyle ilgili bilgiler veren Köroğlu Devlet Hastanesi Yoğun Bakım Ünitesi doktoru Nurhayat Topaloğlu, "Hastamız, 1 hafta önce solunum yetmezliği ile yoğun bakım ünitesinde tedavi altına alındı. Kendisini tüm müdahalelere rağmen kaybettik. Tabi ki çok üzgünüz. Ancak hastamızın başka kişilere hayat verecek olması bizim için önemli. Böbrekleri ve karaciğeri alındıktan sonra İstanbul'a götürüldü" dedi.
(ÖK-ÖK-Y)

26.12.2012 12:50:05 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT