1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. 73 Yaşında 35 Kilometre Koşuyor

73 Yaşında 35 Kilometre Koşuyor

73 Yaşında 35 Kilometre Koşuyor
A+A-

Çanakkale'nin Lapseki ilçesinde her gün kilometrelerce koşan 73 yaşındaki Selman Akgül gençlere taş çıkartıyor. Eski Balkan şampiyonlarından Selman Akgül (73), sağlığını spora borçlu olduğunu söyled

Çanakkale'nin Lapseki ilçesinde her gün kilometrelerce koşan 73 yaşındaki Selman Akgül gençlere taş çıkartıyor.
Eski Balkan şampiyonlarından Selman Akgül (73), sağlığını spora borçlu olduğunu söyledi. Gençliğinden bu yana sporu hiç bırakmadığını ifade eden Akgül, her sabah namazını kılıp kahvaltısını yaptıktan sonra düzenli olarak koştuğunu belirtti. Bahar dönemlerinde Lapseki ilçesinden başlayarak Çanakkale merkezinde bulunan 18 Mart Stadyumu'na kadar gittiğini kaydeden Akgül, "Ne prostat, ne tansiyon, ne şekerden çekiyorum. Sofranın başına oturduğumda iki ekmek yiyorum. İlerleyen yaşlarda sporun insana verdiği direnci görünce bu sizi mutlu ediyor. Yetmiş üç yaşında elden ayaktan düşenler de var" dedi.
35 kilometre koşan Akgül, "Vatandaşlarımız 35 kilometrelik Lapseki-Çanakkale yolunu otobüsle giderken, ben kendimi formda hissettiğim zamanlar koşarak gidiyorum. İnsan yaşlandığı zaman başka ne ister ki? Sağlık en değerli şey. Gençlere de örnek olmak istiyorum. Sigara ve alkol kullananların halini görüyoruz. Bir de sağlıklı yaşayanlara bakmamız lazım. Kendilerini boşu boşuna zehirlemesinler. Sigara ve alkol hem fikir, hem de beden olarak insanı yıpratıyor. Sağlıklı, güler yüzlü ve hayat dolu gençler görmek istiyorum" dedi.
(MU-GD-MŞ)

08.02.2013 11:47:12 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT