1. HABERLER

  2. YEREL

  3. 7 İlçenin Dernekleri Toroslar Dernekleri Federasyonu'nu Kurdu Adana

7 İlçenin Dernekleri Toroslar Dernekleri Federasyonu'nu Kurdu Adana

7 İlçenin Dernekleri Toroslar Dernekleri Federasyonunu Kurdu    Adana
A+A-

Adana'nın 7 ilçesinin derneklerinin bir araya gelmesi ile oluşan Toros Dernekleri Federasyonu'nun Genel Merkezi, 5 Ocak 2013 Cumartesi günü açılacak. Federasyon Başkanı Cenap Erol, 2.Başkanlar Mesu

Adana'nın 7 ilçesinin derneklerinin bir araya gelmesi ile oluşan Toros Dernekleri Federasyonu'nun Genel Merkezi, 5 Ocak 2013 Cumartesi günü açılacak.
Federasyon Başkanı Cenap Erol, 2.Başkanlar Mesut Bedir, Yaşar Çelen, Osman Bağış ve Muhittin Yastı, Genel Sekreter Fikret Yeni, muhasip Gökhan Özkök ve yönetim kurulu üyelerim İlker Cem Küçük ile A.Levent Karaömerlioğlu ÇGC'de bir basın toplantısı düzenleyerek federasyonun kuruluş amacı ile ilgili bilgiler verdi. Erol, "Yıllarca birlik ve beraberliği gerçekleştirerek ilçelerinin kalkınmasına hizmet eden derneklerimiz 'Biz biriz' diyerek yola çıkıp aynı çatı altında toplandı. Tufanbeyli, Saimbeyli, Feke, Kozan, Aladağ, İmamoğlu ve Sarıçam ilçelerinin güç birliği yaparak oluşturdukları bu federasyonumuz, bölgenin var olan değerlerine sahip çıkarak her alanda kalkınması için proje üretecek, bölgenin tarımsal, kültürel, sanayi, turizm ve tabi varlıklarının en iyi şekilde değerlendirilmesine aracılık edecek" dedi.
Oluşturacakları kurullar ile proje üretecek, bölgenin kalkınmasına katkı sağlayacaklarını belirten Erol, "Aralarında bilim adamlarının, sanayicilerin, akademisyenlerin, yatırımcıların ve toplumun her kesiminden değişik meslek sahibi hemşerilerimizin aynı çatı altında buluşmasından ortaya çıkan federasyonumuz, inanıyorum ki güzel hizmetlere imza atacaktır" diye konuştu.
Erol, genel merkezlerinin açılışını 5 Ocak Cumartesi günü saat 14.30'da Adana Valisi Hüseyin Avni Coş'un gerçekleştireceğini kaydetti.
(ADN-Y)

02.01.2013 14:43:09 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT