1. HABERLER

  2. YEREL

  3. 6877 Sayılı Dikili Ağaç Satışı Tamimi Yayınlandı

6877 Sayılı Dikili Ağaç Satışı Tamimi Yayınlandı

6877 Sayılı Dikili Ağaç Satışı Tamimi Yayınlandı
A+A-

Adapazarı Orman Bölge Müdürü Hasan Türkyılmaz, 6877 sayılı Dikili Ağaç Satışı tamiminin yayınlandığını belirtti. 6877 sayılı tamime göre satırların tamamen değiştirildiğini anlatan Türkyılmaz, "Sat

Adapazarı Orman Bölge Müdürü Hasan Türkyılmaz, 6877 sayılı Dikili Ağaç Satışı tamiminin yayınlandığını belirtti.
6877 sayılı tamime göre satırların tamamen değiştirildiğini anlatan Türkyılmaz, "Satışlar tek seferde yapılacak, satış bedelinin yüzde 10'u, vergi, harç ve fonlar peşin alınacak. Geriye kalan yüzde 90'lık bedel 12 ay vade'ye bölünerek, teminat mektubuna bağlanacak" dedi.
"Satışın yapıldığı gün aynı zamanda ise başlangıç günü olarak kabul edilecek" diyen Türkyılmaz sözlerini şöyle tamamladı: "Dikili satışı alanın tebligat eline ulaştığı tarihten itibaren 15 gün içinde satışını yaptırmak zorundadır. Satış anında makta teslim tesellümü de yapılacaktır. Buna göre İşletme Müdürlüklerinde teslim tesellüm tutanaklarının daha önceden hazırlanarak satış günü imzalatılması gerekmektedir. Yönetmelik 14.01.2013 tarihinde yürürlüğe girecek olup, bu tarihe kadar yapılacak ilanlar eski yönetmelik hükümlerine göre yapılacaktır. Verim yüzdesi tespitinde en az DKGH'nin yüzde 2'sinin kesilmesi gerekmektedir. İşletme şeflerimizin dosyalarının geriye dönmemeleri için bu konuda hassas olmaları gerekmektedir. Üretim süresi satışın yapıldığı gün (makta teslimi yapılacak) başlayacak olup en fazla 60 gün süre verilecektir. Verim yüzdesinin yüzde 10'unu geçecek şekilde emval çıkmış ise Bölge Müdürlüğüne haber verilmesi gerekmektedir."
(SC-İÇ)

07.01.2013 16:20:41 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT