1. HABERLER

  2. YEREL

  3. 675 Konuta Başvurular 8 Şubat'ta Sona Eriyor

675 Konuta Başvurular 8 Şubat'ta Sona Eriyor

675 Konuta Başvurular 8 Şubatta Sona Eriyor
A+A-

Canik Belediyesi ve TOKİ işbirliğiyle ikinci etap çalışmaları süren ve toplam 2 bin 688 konuttan oluşan Kuzey Yıldızı'nda satışa çıkarılan 675 konuta başvurular 8 Şubat'ta sona eriyor. Konut satışl

Canik Belediyesi ve TOKİ işbirliğiyle ikinci etap çalışmaları süren ve toplam 2 bin 688 konuttan oluşan Kuzey Yıldızı'nda satışa çıkarılan 675 konuta başvurular 8 Şubat'ta sona eriyor.
Konut satışlarının beklenenin üzerinde gittiğini belirterek, son başvuru tarihinin yaklaştığını hatırlatan Canik Belediye Başkanı Osman Genç, Canik ilçesi sınırları içerisinde yeni bir şehir doğduğunu Samsunlulardan başvuru için geç kalmamalarını istedi.
Toplam 750 milyon lira bütçeyle 383 dönüm alan üzerine kurulan ve 3 etaptan oluşan Kuzey Yıldızı projesinin tamamlandığında yaklaşık 14 bin insana çağdaş yaşam imkanı sunacağını ifade eden Başkan Osman Genç, "İçerisinde anaokulu, ilköğretim okulu, lisesi, alışveriş merkezleri, sosyal donatıları, spor alanları, özel hastanesi, karakolu, camisi ile eksiksiz bir yaşam alanı olan Kuzey Yıldızı Samsun'un gururudur. Bunu Canik Belediyesi olarak başarmış olmanın mutluluğunu yaşıyoruz" dedi.
Canik'in şimdiden bölgenin gözbebeği haline geldiğini ifade eden Başkan Osman Genç, "Canik'te çağdaş yaşam alanlarına ait her şey mevcut. İlçemizin 50 yıllık, 100 yıllık planlarını yaptık. Hurdacılar bölgesini kentsel dönüşüme açtık, yakın zamanda cezaevi de kalkacak. Hayallerin gerçeğe dönüştüğü Canik büyümesini sürdürecek. Kuzey Yıldızı'nda konut başvuruları 8 Şubat'ta sona eriyor. İnsanlarımız hızla büyüyen Canik'te yerlerini şimdiden ayırtmalı" diye konuştu.
(SAM-SLH-Y)

29.01.2013 16:52:15 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT