1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. 6. Uluslar Arası Hasta ve Çalışan Kongresi

6. Uluslar Arası Hasta ve Çalışan Kongresi

6. Uluslar Arası Hasta ve Çalışan Kongresi
A+A-

Van İl Sağlık Müdürlüğü Kalite Kontrol Birim Sorumlusu Behiye Sağdıç Tekeş, 6. Uluslar Arası Hasta ve Çalışan Kongresi’nde bir sunum yaptı.

 

Behiye Sağdıç Tekeş, Antalya’da düzenlenen 6. Uluslar Arası Hasta ve Çalışan Kongresi’ne katılarak ‘Fiziksel ve Psikolojik Şiddetin Meslek Gruplarına Göre Dağılımı’ konulu bir sunum yaptı. Yaptığı sunumun ardından bir açıklama yapan Sağdıç Tekeş, hızla gelişen tıp teknolojisiyle birlikte hekim-hasta ilişkisi ve sağlık hizmetlerinin sunumu konusunda toplumun tutum ve beklentilerinde önemli değişiklikler yer aldığını kaydetti. Sağdıç Tekeş, “Bu bağlamda hasta, yakınları ve sağlık çalışanlarının beklentileri değişmiş, farklı kavramlar gündeme gelmiş. Sağlık hizmetlerinde insan hakları ve değerlerinin korunması, bilgilendirme, mahremiyet ve gizlilik, bakım ve tedavi sürecinde karar verebilme ve katılım, başvuru yapabilme hakkı, hasta haklarının temel çatısını oluşturmaktadır” dedi.

Van İl Sağlık Müdürü Dr. Bilal Acar ise, bilimsel çalışmalarda emeği geçen Behiye Sağdıç Tekeş, Dr. Mehpare Altay ve Fatma Kızıltaş’ı tebrik ederek, başarılarının devamını diledi.

3-155.jpg

4-122.jpg

A+A-

HABERE YORUM KAT