1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. 58 STK’dan IŞİD’e Protesto

58 STK’dan IŞİD’e Protesto

58 STK’dan IŞİD’e Protesto
A+A-

Van Demokrasi platformu etrafında bir araya gelen 58 sivil toplum kuruluşu ve meslek odası Irak İslam Şam Devleti (IŞİD) terör örgütünü yürüyüş ve basın açıklamasıyla protesto etti.

İlhan Siyahtaş

Van Demokrasi platformu etrafında bir araya gelen 58 sivil toplum kuruluşu ve meslek odası yürüyüş düzenledi.  Yürüyüş sonrası Fekiye Teyran parkında yapılan basın açıklamasını TMMOB Van İKK Sekreteri Şemsettin Bakır okudu.  

IŞİD tarafından katledilen gazeteci Deniz Fırat’ı anarak sözlerine başlayan Bakır “Ortadoğu‘nun demografik açıdan İslami yoğunluğu yanı sıra bölgenin ve şeriatçı güçlerin emperyalizmin manipülasyon alanında bulunması, Müslüman Kardeşler, Özgür Suriye Ordusu El Kaide, Nusra Cephesi, IŞİD şeriatçı gibi örgütlere bölgede etkili bir hareket serbestisi sağlamıştır. Bugün özellikle Irak ve Suriye‘de halklar şeriatçı terör sonucu katliamlarla kırıma maruz kalmaktadır. Bu çeteci oluşum ve onun arka planında olanlar unutmasınlar ki tüm dünya halkları ve tarih önünde hesap vereceklerdir” şeklinde konuştu. 

 

58 STK’DAN IŞİD’E PROTESTO

58 STK’DAN IŞİD’E PROTESTO

A+A-
KAYNAK: Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT