1. HABERLER

  2. YEREL

  3. 5084 Sayılı Teşviğin Kaldırılması

5084 Sayılı Teşviğin Kaldırılması

5084 Sayılı Teşviğin Kaldırılması
A+A-

5084 sayılı teşvik kanunun sona ermesi nedeniyle iş verenlerin sıkıntılı olduğu bildirildi. Malatya'da iş adamı ve AK Parti Malatya merkez ilçe yönetim kurulu üyesi Rıdvan Budak, Sosyal Güvenlik Ku

5084 sayılı teşvik kanunun sona ermesi nedeniyle iş verenlerin sıkıntılı olduğu bildirildi.
Malatya'da iş adamı ve AK Parti Malatya merkez ilçe yönetim kurulu üyesi Rıdvan Budak, Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) primlerinin işveren değil de devlet tarafından karşılanması olan 5084 sayılı kanunun 31 Aralık 2012 itibariyle sona ermesi nedeniyle işverenler olarak sıkıntılı olduklarını bildirdi. Rıdvan Budak, "5084 sayılı kanundan bugüne kadar faydalanıyorduk. Bu kanun, personel ve işveren için önemliydi. Kişi başına 120 TL fayda sağlanıyordu. İşveren için 10 işçiden 1'ine katkı sağlanmış oluyordu. İşsizlik açısından önemliydi" diyerek, daha sonra şunları söyledi:
"2012'de Malatya'da 17 bin kişi bu teşvikten yararlandı. Organize sanayi bölgesi ve diğer işverenler bu teşvikten yararlanıyordu. Teşviklerden yararlanarak çalışan sayısı arttırılmıştı. Dolayısıyla 5084 sayılı teşvik kanunun sona ermesi nedeniyle işverenler olarak sıkıntıya girdik."
"Teşviğin devam edeceği konusunda Başbakanımızdan hala ümidimiz var" diyen Budak, "Mesleki teşekküller ve sivil toplum kuruluşları ile siyasiler bu konuda başta başbakanımız olmak üzere ilgili bakanlarla görüştüler. Yapılan bu görüşmelerin olumlu sonuç vereceğini ve sayın başbakanımızın bu seslere kulak vereceğini ümit ediyoruz" ifadelerini kullandı.
(NA-Y)

13.01.2013 14:32:35 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT