1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. 50. Altın Portakal Afişi İçin Yarış Başladı Antalya

50. Altın Portakal Afişi İçin Yarış Başladı Antalya

50. Altın Portakal Afişi İçin Yarış Başladı  Antalya
A+A-

Antalya Büyükşehir Belediyesi ve Antalya Kültür Sanat Vakfı (AKSAV) işbirliğiyle düzenlenecek olan 50. Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali'nin tanıtım materyallerinde kullanılacak afiş

Antalya Büyükşehir Belediyesi ve Antalya Kültür Sanat Vakfı (AKSAV) işbirliğiyle düzenlenecek olan 50. Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali'nin tanıtım materyallerinde kullanılacak afiş için yarış başladı.
Antalya Büyükşehir Belediyesi ve AKSAV işbirliğiyle 20-27 Eylül 2013 tarihlerinde düzenlenecek 50. Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali'nin tanıtım materyallerinde kullanılacak afiş için yarışma düzenlendi. Birincilik ödülü 5 bin TL olarak belirlenen yarışmaya katılmak için son başvuru tarihi 22 Şubat 2013. Birincilik ödülüne değer görülen afiş festivalin tanıtım materyallerinde kullanılırken, sergilenmeye değer görülen 50 afiş ise ödüllü afişle birlikte festival programı kapsamında açılacak sergide sinemaseverlerle buluşturulacak.
Grafik sanatını desteklemek ve genç sanatçıları büyük projelere özendirmek amacıyla festival heyecanını bu yıl da afiş yarışmasıyla başlatan Altın Portakal yönetimi, 50. yıl vurgusunu öne çıkaracak değişik projeler üzerinde çalışmalar yapıyor. Grafikerler meslek kuruluşu üyelerine, grafik tasarım, görsel iletişim tasarımı bölümü öğrencileri ve mezunlarına ve profesyonel grafikerlere açık olan yarışmaya gönderilen eserlerin kopya edilmemiş, herhangi bir yayın-broşür-çalışma kapsamında kullanılmamış; yurt dışında ve yurtiçinde herhangi bir yarışmaya katılmamış; bir etkinlik kapsamında sergilenmemiş olması gerekiyor. Dört renkli baskı teknolojisi ile elde edilen renklerin dışına çıkılmadan hazırlanacak afişlerin 50×70 santimetre boyutunda dikey ve yatay olarak çalışılması gerekiyor. Katılımcılar yarışmaya en fazla bir eserle katılabilecek. Yarışmaya katılmayı düşünen sanatçılar, yarışma yönetmeliğine www.altinportakal.org.tr adresinden ulaşabilecek ve katılım formlarını aynı adresten elde edebilecekler.
(SÇ-CC-Y)

06.12.2012 15:37:38 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT