1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. 49 bin yabancıya giriş yasağı!

49 bin yabancıya giriş yasağı!

49 bin yabancıya giriş yasağı!
A+A-

İçişleri Bakanı Efkan Ala, Suriye ve Irak'taki boşluktan yararlanan terör örgütlerine yönelik mücadele kapsamında şu ana kadar 49 bin yabancıya Türkiye'ye giriş yasağı konulduğunu açıkladı.

İçişleri Bakanı Efkan Ala, uluslararası terör örgütleriyle mücadele kapsamında şu ana kadar 144 farklı ülkeden 49 bin 343 yabancıya Türkiye'ye giriş yasağı konulduğunu söyledi. Suriye ve Irak'taki boşluktan yararlanmak isteyen örgütlere yönelik örnek bir mücadele verildiğini söyleyen Ala, diğer ülkelerin de bu konuda üzerine düşen sorumluluğu yerine getirmesini istedi.

Efkan Ala, Türkiye'nin Suriye ve Irak'taki boşluktan kaynaklanan, yararlanan birçok terör örgütüyle de dünyaya örnek olacak bir mücadele yapıldığını söyledi. Ala şunları söyledi:
"Şu ana kadar 144 farklı ülkeden 49 bin 343 yabancıya Türkiye'ye giriş yasağı konuldu çünkü oralara geçip oralarda terör eğitimi almasını istemiyoruz.

Batılı ülkelerde de içişleri bakanlarıyla konuşmalarımızda da buraya geldiklerinde, biz gittiğimizde hep bunları dile getirip onların da üzerine düşeni yapması gerektiğinin altını kalın çizgilerle çiziyoruz.

"GELMELERİ ENGELLENMELİ"
Buraya geldikten sonra biz sınır dışı ediyoruz, giriş yasağı koyuyoruz ama bu yetmez o ülkelerin de kendi vatandaşlarına hassasiyetle bu meselenin önemli olduğunu göstermeli ve buralara gelmelerini orada engellemeliler.

Yine 97 farklı ülkeden 3 bin 513 kişiyi sınır dışı etmiş Türkiye, gelmişler buradan geçmeye çalışıyorlar ve bunları da oralara bildiriyoruz. Yine bu bölgelerle irtibatlı olan 5 bin 172 kişiyi, ki bunlardan bin 950'si yabancıdır, gözaltına almışız ve bunlardan bin 590'ı tutuklanmış."

A+A-
KAYNAK: Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT