1. HABERLER

  2. YEREL

  3. 400 Bin Tl'lik Kaçak Gümrüğe Takıldı Kocaeli

400 Bin Tl'lik Kaçak Gümrüğe Takıldı Kocaeli

400 Bin Tllik Kaçak Gümrüğe Takıldı  Kocaeli
A+A-

Kocaeli Gümrük Müdürlüğü tarafından, yurt dışına çıkarmak istedikleri üründen farklı bir ürünü beyan eden firma sahibi ve yöneticilerinin de aralarında bulunduğu 6 kişi hakkında, suç duyurusunda bulun

Kocaeli Gümrük Müdürlüğü tarafından, yurt dışına çıkarmak istedikleri üründen farklı bir ürünü beyan eden firma sahibi ve yöneticilerinin de aralarında bulunduğu 6 kişi hakkında, suç duyurusunda bulunuldu.
Alınan bilgilere göre, Türkiye'de işlendikten sonra ihraç edilmesi şartıyla vergi muafiyetinden yararlandırılan tekstil ürününü yurda sokan Ç.T.K. adlı firmanın aracı ihracatçısı A.M.G. adlı firmanın ihracat işlemini denetleyen Kocaeli Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü ekipleri, inceleme başlattı. Yapılan incelemede, beyan edilen eşya ile ihraç edilmeye hazırlanan ürünün farklı olduğu belirlendi. Gümrüklenmiş hali 399 bin 684 TL olan vergi muafiyetiyle getirilen malzemeden üretilen ürünün de eksik olduğu tespit edilirken, konuyla ilgili olarak; M.T., F.T., N.Ö., H.E., A.E.U. ve S.B.K. isimli şahıslar hakkında yasal tahkikat başlatılıp, 5607 Sayılı Kaçakçılıkla Mücadele Kanunu ve 5237 Sayılı Türk Ceza Kanunu'na muhalefet suçundan Gebze Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulunuldu.
(MA-SO-Y)

19.02.2013 11:30:39 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT