1. HABERLER

  2. YEREL

  3. 40 Sivil Toplum Kuruluşundan Sürece Destek

40 Sivil Toplum Kuruluşundan Sürece Destek

40 Sivil Toplum Kuruluşundan Sürece Destek
A+A-

Malatya'da 40 sivil toplum kuruluşu adına yapılan açıklamada, "Çatışmasız ve terörsüz günler gelsin diye ortaya konan çaba, ülkemiz ve insanımızın birliği, kardeşlik ortamının tesis edilmesi ve güçlen

Malatya'da 40 sivil toplum kuruluşu adına yapılan açıklamada, "Çatışmasız ve terörsüz günler gelsin diye ortaya konan çaba, ülkemiz ve insanımızın birliği, kardeşlik ortamının tesis edilmesi ve güçlendirilmesi için taze bir umuttur" denildi.
40 sivil toplum örgütü adına hazırlanan basın açıklaması, Gazetecileri Cemiyeti'nde Emeli İmam Hatip Derneği Başkanı Hüsamettin Özmen tarafından yapıldı. Açıklamada şu ifadeler yer aldı:
"Ülkemiz, 30 yılı aşan ve insanımızı her geçen gün ağlatan terör ortamının bitmesi amaçlayan bir sürece girmiştir. Bugün Malatya Gazeteciler Cemiyeti'nde 40 sivil toplum temsilcisi olarak biz süreci destekliyoruz. Yıllardır hem maddi hem manevi varlığını yitiren ciğerparelerini toprağa veren ülkemizde, 'artık analar ağlamasın' denilerek çıkılan yolu desteklemek için Malatya sivil toplum temsilcileri olarak irade bayan ediyoruz. İnanıyoruz ki anaların yüreğini dağlayan, evleri evlatsız, evlatları babasız, kardeşsiz, gelinleri dul bırakan terör ve çatışma ortamının sona erdirilmesi; Türk'üyle, Kürt'üyle Arap'ıyla Laz'ıyla, Çerkes'iyle ülkemiz insanının tamamının faydasına olacaktır. Bu sürecin başarıyla ulaşmasını, barışın tesis edilmesi, akan kanın durması; ülkemizde dostları sevindirecek, düşmanlarını üzecektir. Çatışmasız ve terörsüz günler gelsin diye ortaya konan çaba, ülkemiz ve insanımızın birliği, kardeşlik ortamının tesis edilmesi ve güçlendirilmesi için taze bir umuttur."
(NA-OK-Y)

17.01.2013 17:17:39 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT