1. HABERLER

  2. YEREL

  3. 40 Kişilik Kontenjana Bin 440 Başvurdu

40 Kişilik Kontenjana Bin 440 Başvurdu

40 Kişilik Kontenjana Bin 440 Başvurdu
A+A-

Bitlis'in Güroymak Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı okullarda çalıştırılmak üzere alınacak olan 40 temizlik işçisi için bin 440 başvuru yapıldı. Asgari ücretle 4 aylık iş için alınacak olan 40 kişilik

Bitlis'in Güroymak Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı okullarda çalıştırılmak üzere alınacak olan 40 temizlik işçisi için bin 440 başvuru yapıldı.
Asgari ücretle 4 aylık iş için alınacak olan 40 kişilik temizlik işçiliği geçici kadrosuna bin 440 kişi başvurunca, kura çekimi yapıldı. Güroymak Yatılı İlköğretim Bölge Okulu konferans salonunda yapılan kura çekiminde isimleri çıkan vatandaşlar büyük mutluluk yaşadı. Konu ile ilgili İHA muhabirine açıklamalarda bulunan İş-Kur İl Müdürü Alaattin Aslan, Toplum Yararına Çalışma Programı kapsamında Güroymak Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı okullarda temizlik işinde çalıştırılacak 40 işçi alınacağını belirtti. Aslan, "Tabi ki bunu Toplum Yararına Çalışma Programı kapsamında alacağız. Bin 440 vatandaşımız, 40 kişilik alıma müracaat etmiş. Noter huzurunda şeffaf bir şekilde kuralarımızı çekiyoruz. 40 asil ve 20 yedek belirledikten sonra Milli Eğitim Müdürlüğümüzde görevli arkadaşlar kuralarını çekecek ve bunları belirli okullarda göreve başlatacak. Şimdilik 4 aylığına istihdam edeceğiz. Ama önümüzdeki dönemlerde bu 4 ay okullar tatil olup sonra okul açıldığında biz bunları mağdur etmeyeceğiz. Bir 5 ay daha istihdam edeceğiz. Eğer ki ödeneğimiz gelirse veya durumumuz o an müsait olursa 5 ay daha bunları çalıştıracağız" dedi.
(GO-MSA-Y)

14.02.2013 11:11:51 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT