1. HABERLER

  2. YEREL

  3. 4 Günde 80 Ünite Kan

4 Günde 80 Ünite Kan

4 Günde 80 Ünite Kan
A+A-

Türk Kızılay Derneği Zonguldak Şube Başkanı Nihat Aygün, geçen hafta yapılan kan bağış kampanyasından 80 ünite kan aldıklarını söyledi. Türk Kızılay Derneği Zonguldak Şube Başkanı Nihat Aygün yaptı

Türk Kızılay Derneği Zonguldak Şube Başkanı Nihat Aygün, geçen hafta yapılan kan bağış kampanyasından 80 ünite kan aldıklarını söyledi.
Türk Kızılay Derneği Zonguldak Şube Başkanı Nihat Aygün yaptığı açıklamada, geçen hafta yapılan kan bağış kampanyasından 80 ünite kan aldıklarını söyleyerek, herkesi kan bağışına davet etti. Aygün, "Geçen hafta yaptığımız 4 günlük kan bağışı kampanyamızda havaların soğuk geçmesiyle çok fazla kan alamadık. Hava şartlarının kötü olduğu için insanlarımız kan vermeye yanaşmıyorlar. Kış aylarımız böyle geçer. Buna rağmen 80 ünite kan aldık. Kan veren, vermeyen herkese dua ediyoruz. Her verilen 1 ünite kanın üç can kurtardığını unutmayalım. Bugün bana yarın sana lazım olacağını da unutmayalım. Kan acil değil sürekli ihtiyaçtır. Bu sebeple bütün Zonguldaklı hemşerilerimizin kan kampanyalarımıza katılmalarını ve kan veremeye müsait değillerse verdirmek için çevre ve dostlarına verdirmek için gayret etmelerini istiyoruz" dedi.
(SA-SA-Y)

24.12.2012 16:26:15 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT