1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. 4. ÇATAK KANİSPİ FESTİVALİ

4. ÇATAK KANİSPİ FESTİVALİ

4. ÇATAK KANİSPİ FESTİVALİ
A+A-

Van’ın Çatak İlçe Kaymakamı Kerem Süleyman Yüksel ile Çatak Belediye Başkanı Emin Babur, bu yıl 4’ncüsünü gerçekleştirecekleri ‘Çatak Cevi-Bal-Alabalık ve Doğa Festivali’ne tüm Van halkını beklediklerini dile getirdiler.

Çatak İlçe Kaymakamı Kerem Süleyman Yüksel, Ali Paşa Toplantı Salonu’nda düzenlediği basın toplantısında festivalle ilgili açıklamalarda bulundu. Festivale tüm Vanlıları beklediklerini vurgulayan Kaymakam Yüksel, “Türkiye’nin dört bir yanında değerli misafirlerin katılımıyla gerçekleştireceğimiz 4. ‘Çatak Ceviz-Bal-Alabalık ve Doğa Festivali’ kapsamında Çatak’ta üretilen bal, ceviz, alabalık ve otlu peynir gibi ürünlerin tanıtımı yapılacak.

Unutulmaya yüz tutmuş el sanatlarından ceviz oymacılığına ait eserler sergilenecektir. Bölgede eski bir gelenek olan dengbejlik kültürü tanıtılacak, dağcılık ve rafting etkinlikleri düzenlenecektir. Festival akşam gerçekleştirilecek olan sanatçılarımız Servet Kocakaya ve Rojin konserleriyle son bulacaktır. Çatak ilçe halkının kaynaşmasında ve ilçenin kalkınmasında önemli bir yere sahip olan festival 26 Mayıs 2013 Pazar günü ilçemiz Kanispi Şelalesi festival alanında yapılacak. Konserler ise Çatak ilçe merkezinde gerçekleştirilecektir. Van şehir merkezinde festivalimize katılmak isteyen vatandaşlarımız için festival günü Van Kız Meslek Lisesi önünde saat 08:00 ila 10:00 saatleri arası ücretsiz otobüs seferleri düzenlenecektir. Festivalimize tüm halkımız davetlidir” dedi.

A+A-

HABERE YORUM KAT