1. HABERLER

  2. TEKNOLOJİ

  3. 4.5G’ye geçtiğimi nasıl anlarım?

4.5G’ye geçtiğimi nasıl anlarım?

4.5G’ye geçtiğimi nasıl anlarım?
A+A-

4.5G‘ye geçişimizin henüz ilk saatinde siz de benim gibi hız testi yapanlardan mısınız?

4.5G‘ye geçişimizin henüz ilk saatinde siz de benim gibi hız testi yapanlardan mısınız? Peki 4.5G’ye geçtiğinizi nasıl anlarım? gibi bi düşünce oluştu mu ? Hadi hadi itiraf edin merak ediyorsunuz ama 4.5G’ye geçip geçmediğinizi bilmiyorsunuz. Sizlere 1-2 test yöntemi anlatacağız.

1 – Telefonunuzu 1 saat öncekine göre daha hızlı kullanabiliyorsanız (tabii ki internet tabanlı uygulamalardan bahsediyorum) sanırım 4.5G‘ye geçiş yapmışsınız demektir. Eğer aradaki farkı anlayamıyorsanız birde youtube’dan bir video açıp, ne kadar sürede videonun yüklendiğine bakın.

Eğer tahmininizden daha hızlı video yüklendi ise 4.5G‘ye geçmişsiniz demektir. Yine anlamadıysanız, youtube uygulamasını açıp içerisinde 4K video aratın ve karşınıza çıkan ilk 4K videoyu izlemeye başlayın. Eğer görüntü çok net ve takılmadan izleyebiliyorsanız 4.5G artık sizinle demektir.

2 – Aşağıda ekran görüntüleri ve indirme linkini göreceğiniz hız testi uygulaması. Bu sayede hızınızı ölçüp 4.5G mi yoksa 3G’mi çok rahat bi şekilde anlayabilirsiniz. Eğer hızınız 20 MBps’dan daha yüksek ise 4.5G kullanıyorsunuz demektir. Yok hızınız 20 MBps’ın altında ise üzgünüz hala 3G kullanıyorsunuz demektir.

4.5G’yi Destekleyen Telefonlar (Tam Liste)

Hız testi uygulama linki

4.5G’ye geçtiğimi nasıl anlarım?

4.5G’ye geçeli yaklaşık 10 gün oldu ve pek çoğumuz hızlı internetin tadına vardı bile. Ne kadar hızlı bağlandığınızı 4.5G hız testi haberimizden öğrenebilirsiniz. Ayrıca sizler için 4.5G Destekleyen En Ucuz 10 Akıllı Telefon ve 4.5G Destekleyen En İyi 10 Akıllı Telefon makalelerini hazırladık. Eğer ki 4.5G hızını cep telefonunuz desteklemiyor ve değiştirmeyi düşünüyorsanız bu yazılar tam size göre. 4.5G ile ilgili merak ettiğiniz tüm konuları yorum alanına yazarak bizlere ulaştırabilirsiniz. Merak ettiğiniz her şey cevap bulacaktır.

Kaynak: http://cepkolik.com/4-5gye-gectigimi-nasil-anlarim-103734/

A+A-

HABERE YORUM KAT