1. HABERLER

  2. YEREL

  3. 38 Kursiyere Sertifikaları Verildi

38 Kursiyere Sertifikaları Verildi

38 Kursiyere Sertifikaları Verildi
A+A-

Evlilik okulu projesi kapsamında eğitim seminerlerini tamamlayan kursiyerlere sertifikalarını veren Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Ocaklar Sosyal tesisinde verilen eğitimi tamamlayan 38

Evlilik okulu projesi kapsamında eğitim seminerlerini tamamlayan kursiyerlere sertifikalarını veren Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Ocaklar Sosyal tesisinde verilen eğitimi tamamlayan 38 kursiyere sertifikalarını verdi.
Sertifika töreninde konuşan Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, "Evlilik kurumu ve aile bizim Türk milletinin çekirdek yapısıdır. Bu yapı ne kadar sağlam olursa ailelerimiz ne kadar güçlü olursa devletimiz milletimiz de o kadar güçlü olur. Onun için biz evlilik okulunu çok önemsiyoruz. Göreve geldiğimiz günden itibaren bu konuda eğitimlere başladık. Bu konuda Zirve Üniversitesi, Milli Eğitim Müdürlüğü, Sağlık Müdürlüğü ve Müftülüğümüzle işbirliği içerisinde Şahinbey Belediyesi çatısı altında sizlere evlilik anlamında ihtiyaç duyduğunuz bilgilerde yardımcı oluyoruz. Biz istiyoruz ki sağlam yapılı mutlu aileler oluşturalım. Eşler birbirine karşı saygı ve sevgi içerisinde olsun. Evlilik ile ilgili bilmesi gereken her konuda sizi bilgilendirelim siz buna kulak verdiniz geldiniz kaydoldunuz eğitim aldınız. Şimdi sertifikalarınızı vereceğiz. Ben bundan dolayı hepinizi kutluyorum. İstiyoruz ki hiçbir aile ayrılmasın boşanma olmasın ömür boyu bu birlikteliğimiz devam etsin. Hep örnek veriyorum yine vereceğim, bir bilgisayar kullanmak için bile insanlar aylarca kursa gidiyor. Evlilik insanın hayatında önemli bir dönüm noktası bilmediği bir insanla hayatını birleştiriyor. Yeni ailelerle yeni insanlarla tanışıyor ne yapacak nasıl davranacak bilmek bu konuda bilgi sahibi olmak çok önemlidir" dedi.
Başkan Tahmazoğlu, sertifika dağıtımı sonunda ailelerin kursiyerlerle sohbet ederek, sorularını cevapladı.
(MDC-ÖK-Y)

12.02.2013 11:56:22 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT