1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. 35 Yıllık Memurun Köpek Yüzünden Lojmandan Çıkarıldığı İddiası

35 Yıllık Memurun Köpek Yüzünden Lojmandan Çıkarıldığı İddiası

35 Yıllık Memurun Köpek Yüzünden Lojmandan Çıkarıldığı İddiası
A+A-

Çorum'un Kargı Orman İşletmesi'nde sayman olarak görev yapan 35 yıllık memurun beslediği süs köpeğinden dolayı kaldığı lojmandan çıkarıldığı ve başka bir şehre tayin edildiği iddia edildi. İddiaya

Çorum'un Kargı Orman İşletmesi'nde sayman olarak görev yapan 35 yıllık memurun beslediği süs köpeğinden dolayı kaldığı lojmandan çıkarıldığı ve başka bir şehre tayin edildiği iddia edildi.
İddiaya göre, Kargı Orman İşletme Müdürlüğü'nde sayman olarak görev yapan Zafer Akşahin 3 yıl önce kurumun lojmanlarında köpek beslemeye başladı. Bu süreçte Akşahin'e lojmandaki komşuları da destek verdi. Zamanla köpeklere alışan site sakinleri, kendi aralarında köpekleri gezdirmek için sıralama dahi yaptı. Ancak bir süre sonra işletme müdürünün değişmesiyle köpekler de lojmanda istenmemeye başladı ve köpekler hakkında lojman sakinleri şikayet dilekçeleri verdi. Olayın Amasya Orman Bölge Müdürlüğü'ne bildirilmesi üzerine süs köpeği için lojman bahçesine küçük bir barınak yapıldı. İdarenin şikayetleri devam edince Orman Bölge Müdürlüğü'nden bir muhakkik gönderilerek, sayman hakkında soruşturma başlatıldı. Muhakkikin yaptığı inceleme sonucunda Zafer Akşahin'in kaldığı lojmanı tahliye etmesine karar verildi ve ardından Akşahin'in isteği dışında Bingöl Orman İşletme Müdürlüğü'ne tayini çıktı.
Zafer Akşahin'in eşi Sonnur Akşahin, "3 yıldır site içerisinde kapalı alanda site sakinlerinin desteğiyle süs köpeği beslemekteyiz. Son 9 aydır baskı altında yapılan şikayetler yüzünden önce lojmandan çıkartma kararı, ardından da şu kış mevsiminde eşimin tayini Bingöl'e çıkarıldı" dedi.
Eşinin 35 yıldır şerefiyle çalışan bir devlet memuru olduğunu dile getiren Akşahin, yaşadıkları olaylar karşısında sağlık sorunlarının baş gösterdiğini belirtti. Bingöl'e atanan eşinin Orman İşletme Müdürlüğü'nün misafirhanesi olmadığı için Devlet Su İşleri Müdürlüğü'nün misafirhanesinde kaldığını anlatan Akşahin, "Son olarak lojmanın tahliye edilme kararı ile mağdur durumdayız. Yetkililerden bu konuda mağduriyetimizin giderilmesi noktasında yardım bekliyoruz" diye konuştu.
Orman İşletme Müdürü Osman Koru ise devlet memuru olduğunu ve konuşmaya yetkisinin olmadığını belirtti. Öte yandan, Hayvan Hakları Federasyonu'nun (HAYTAP) da konuyu araştırdığı öğrenildi.
(TOA-BÖ-CC-Y)

04.02.2013 18:01:22 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT