1. HABERLER

  2. YEREL

  3. '35 Çocuk 35 Gelecek'

'35 Çocuk 35 Gelecek'

35 Çocuk 35 Gelecek
A+A-

Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Judo Federasyonu tarafından Edirne'de hayata geçirilen 'Bir Çocuk Bir Gelecek' projesi başladı. Proje kapsamında pilot okul olarak seçilen Cumhuriyet İlköğretim Okulu'nda

Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Judo Federasyonu tarafından Edirne'de hayata geçirilen 'Bir Çocuk Bir Gelecek' projesi başladı. Proje kapsamında pilot okul olarak seçilen Cumhuriyet İlköğretim Okulu'nda öğrenim gören 35 öğrenci, judo ile rehabilete edilecek.
Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Türkiye Judo Federasyonu tarafından ortaklaşa yürütülen 'Bir Çocuk Bir Gelecek Projesi' kapsamında Cumhuriyet İlköğretim Okulu'nda öğrenim gören 35 öğrenci judo sporu öğreniyor. Judo ile rehabilite edilecek olan öğrencilerden başarıl olanlar olimpik sporcu olma imkânına kavuşacak.
Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Judo Antrenörü Şengül Demiral, "Çocuklarımıza sahip çıkma adına Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Judo Federasyonu tarafından ortaklaşa yürütülen proje, judo sporuna olan ilgiyi arttıracağı gibi çocuklarımıza da güzel bir gelecek sunacak. Projede emeği geçen başta Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç ve Judo Federasyonu Başkanı Fatih Uysal olmak üzere herkese teşekkür ediyorum" dedi.
Projenin ilk yılında 35 öğrenci judo sporu öğrenecekken bir sonraki yıl bu rakamın arttırılması bekleniyor.
(ORA)

23.01.2013 12:30:15 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT