1. HABERLER

  2. 35 Bin Tl Bulamazsa Gözü Patlayacak

35 Bin Tl Bulamazsa Gözü Patlayacak

35 Bin Tl Bulamazsa Gözü Patlayacak
A+A-

Sakarya'nın sKocaali ilçesine bağlı Kirazlı köyünde yaşayan küçük kız çocuğunun gözü, ameliyat edilmezse patlayacak. Kirazlı köyünde yaşayan 39 yaşındaki epilepsi hastası Ayhan İnce ve Emine İnce'nin

Sakarya'nın sKocaali ilçesine bağlı Kirazlı köyünde yaşayan küçük kız çocuğunun gözü, ameliyat edilmezse patlayacak.
Kirazlı köyünde yaşayan 39 yaşındaki epilepsi hastası Ayhan İnce ve Emine İnce'nin 3 çocuğundan en küçüğü olan 6 yaşındaki Beyza, oyun oynarken düşmesi sonucu gözünde oluşan hasar sebebiyle İstanbul Cerrahpaşa Hastanesi'ne kaldırılarak tedavi altına alındı. Göz tansiyonu teşhisi konularak ameliyat edilen Beyza'nın gözü ameliyat sonrası şişmeye başladı. Ailenin maddi durumu iyi olmadığı için başka doktora gidememesi sonucu küçük Beyza'nın gözü günden güne kötüye gitti.
Amca Yusuf İnce'nin durumu Kocaali İlçe Kaymakamlığı'na bildirmesinin ardından Kaymakamlık tarafından yapılan 100 TL yol parası yardımı ile küçük çocuk yeniden hastaneye götürüldü. Burada ameliyat için kendilerinden 35 bin TL istendiğini belirten baba Ayhan İnce, yardım bekliyor.
Beyza'nın durumunun kötüye gittiğini ve ameliyat olması gerektiğini söyleyen Amca Yusuf İnce ise "Beyza'nın gözü büyümeye devam ediyor ve böyle devam ederse gözünü kaybedecek. Maddi durumumuz iyi olsaydı bu konuda düşünmeden bu parayı verirdik ancak durumumuz buna imkan vermiyor. Beyza'nın her gün ağrıları artıyor ve iyice şişen gözü yerinden çıkacakmış gibi duruyor" diye konuştu.
(RKO-UU-Y)

20.01.2013 16:10:24 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT