1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. ’31 Mart’ta Van’ı kadının rengi ile buluşturacağız’

’31 Mart’ta Van’ı kadının rengi ile buluşturacağız’

’31 Mart’ta Van’ı kadının rengi ile buluşturacağız’
A+A-

BDP İpekyolu Belediyesi Eş Başkan Adayı Aygül Bidav seçim çalışmaları kapsamında Cevdet Paşa Mahallesi’nde düzenlenen kadın toplantısına katıldı.

BDP İpekyolu Belediyesi Eş Başkan Adayı Aygül Bidav seçim çalışmaları kapsamında  Cevdet Paşa Mahallesi’nde düzenlenen kadın toplantısına katıldı. Cevdet Paşa Mahallesi BDP Seçim Bürosu’nda düzenlenen toplantıya çok sayıda kadın katıldı. Kadınlar tarafından alkış ve zılgıtlarla karşılanan Bidav, burada kadınlarla tek tek tokalaştı. Kadınların yoğun ilgisiyle karşılaşan Bidav sıcak ilgiden dolayı kadınlara teşekkür etti.

 

Kadın toplantısında konuşan Bidav, PKK Lideri Abdullah Öcalan’a yönelik 15 Şubat uluslar arası komployu kınayarak, 15 Şubat komplosunun emperyalist güçlerin Kürt halkını bitirme planı olduğunu belirten Bidav,” Sayın Öcalan şahsında tüm Kürtlere karşı gelişen 15 Şubat komplosunu nefretle kınıyoruz. 15 Şubat Kürt halkını bitirme planıdır. Ama başta Sayın Öcalan ve Kürt halkı bu komployu boşa çıkarmıştır. Yarın bütün kadınlar güçlü bir şekilde yapacağımız yürüyüş ile komployu birkez daha lanetleyeceğiz” dedi.

 

’31 Mart’ta Van’ı kadının rengi ile buluşturacağız’

Yaklaşan yerel seçimlere ilişkin konuşan Bidav, 2014 yerel seçimlerinin Kürt halkı için özgürlük seçimi olduğunu ve bu seçimlerle birlikte Kürt halkının gerçek iradesini sandığa yansıtarak zaferle çıkacağını ifade etti. Seçimde birlikte çalışma ile başarının mümkün olacağını dile getiren Bidav,” Bu seçimlerde en büyük pay biz kadınlara düşüyor. Biz kadınlar el ele omuz omuza verip bu seçimlerden zaferle çıkacağız. 31 Mart Van’ın tamamını kadının rengiyle bütünleştireceğiz. Bunun için çok çalışmamız gerekiyor, her yere herkese gitmemiz gerekiyor” dedi.


BDP Kadın Meclisi öncülüğünde yarın yapılacak olan yürüyüşe ilişkin bilgilendirmenin yapıldığı toplantı soru-cevap şeklinde son buldu. 

A+A-

HABERE YORUM KAT