• BIST

  110.376
 • ALTIN

  155,645
 • DOLAR

  3,8434
 • EURO

  4,5320
 1. HABERLER

 2. GÜNCEL

 3. 30 Yıldır Sokakta Yaşayan Şahıs Yetkililerden Yardım Bekliyor
30 Yıldır Sokakta Yaşayan Şahıs Yetkililerden Yardım Bekliyor

30 Yıldır Sokakta Yaşayan Şahıs Yetkililerden Yardım Bekliyor

Mardin'in Kızıltepe ilçesinde 30 yıldır yaşamını sokaklarda sürdüren 65 yaşındaki Ramazan adlı vatandaş, yetkililerden yardım bekliyor. Mardin'in Kızıltepe ilçesinde soy ismini hatırlamayan Ramazan

A+A-
Mardin'in Kızıltepe ilçesinde 30 yıldır yaşamını sokaklarda sürdüren 65 yaşındaki Ramazan adlı vatandaş, yetkililerden yardım bekliyor.
Mardin'in Kızıltepe ilçesinde soy ismini hatırlamayan Ramazan adlı vatandaş, Cumhuriyet Meydanı'ndaki bir apartman girişinde yaşam mücadelesi veriyor. Daha önce bir köyde çobanlık yaptığını belirten yaşlı adam, eşini ve oğlunu kaybettikten sonra kendini sokaklara vurduğunu söyledi. Hiçbir soysal güvencesinin olmadığını ve ömründe dilencilik yapmadığını kaydeden Ramazan, "Vatandaşlardan yardım veya para talebinde bulunmadım. Burada halimi gören vatandaşlar kendi isteğiyle yardım eli uzatıyor. Yetkililerden yardım bekliyorum" dedi.
Kendine mesken tuttuğu bir duvar dibinde altındaki karton ile yaşamını sürdürmeye çalışan yaşlı adam, çevredeki vatandaşların yardımıyla hayatta kalmaya çalışıyor.
(İA-YRT-CC-Y)

12.01.2013 13:21:45 TSI

HABERE YORUM KAT