1. HABERLER

  2. YEREL

  3. 30 Yıl Sonra Kanalizasyon Hatları Oldu

30 Yıl Sonra Kanalizasyon Hatları Oldu

30 Yıl Sonra Kanalizasyon Hatları Oldu
A+A-

Tokat'ın Zile ilçesindeki Minareyi Sağır Mahallesi'ne 30 yıl sonra kanalizasyon hattı çekildi. Zile Belediyesi Fen İşleri ekiplerinin Minareyi Sağır Mahallesi'nde kanalizasyon hattı çalışması başla

Tokat'ın Zile ilçesindeki Minareyi Sağır Mahallesi'ne 30 yıl sonra kanalizasyon hattı çekildi.
Zile Belediyesi Fen İşleri ekiplerinin Minareyi Sağır Mahallesi'nde kanalizasyon hattı çalışması başlattı. Çalışmaları yerinde inceleyen Zile Belediye Başkanı Lütfi Vidinel'e mahalle halkı duydukları memnuniyeti dile getirdi. Başkan Vidinel, yaklaşık 30 yıldır yapılaşma olan, imara açık bölgede 125 eve kanalizasyon ve atık su bahçelere yapılan fosseptik çukurlarına verildiğini söyledi. Bu nedenle çevrede pis koku ve sivrisineklerin oluştuğunu ifade eden Başkan Vidinel, "30 yılın problemini çözmenin mutluluğunu yaşıyoruz. İnsan merkezli düşüncelerimizin güzelliğini halkımızla paylaşıyoruz. Halkımızın Zile Belediyesi fen işleri çalışanlarına ve şahsıma gösterdiği ilgiye teşekkür ederim" dedi.
Mahalle sakinleri ise 30-35 senedir ikamet ettikleri mahallelerinde bu zamana kadar hiçbir belediye başkanının kanalizasyon sorunlarına el atmadığını ileri sürdü.
(Nİ-SLH-Y)

04.01.2013 14:17:45 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT