1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. 30 Tane Köpeğe Tecavüz Edildi

30 Tane Köpeğe Tecavüz Edildi

30 Tane Köpeğe Tecavüz Edildi
A+A-

Silivri'de ormana bırakılan 30 köpeğe tecavüz edildi. Hepsine işkence yapıldı. 18'i ise yakılarak öldürüldü.

 

Silivri'de ormana bırakılan 30 köpeğe tecavüz edildi... Hepsine işkence yapıldı. 18'i ise yakılarak öldürüldü. Olay yerinde erkek iç çamaşırları ve cinsel fantazi malzemeleri bulundu!

İstanbul Silivri'de bir insanlık ayıbı ortaya çıktı. Çeltik Köyü yakınlarında ormanlık bir alana bırakılan yaklaşık 30 kadar köpeğin tecavüz, işkence ve kötü muameleye maruz kaldığı anlaşıldı. Hayvan Hakları Federasyonu (HAYTAP) üyeleri, ormanlık alana gitti.

ŞOK OLDULAR

Gördükleri manzara karşısında şok oldu! Çünkü kısırlaştırıldıktan sonra ormana bırakılan köpeklerin, belirsiz kişilerce tecavüz edilerek öldürüldüğü iddia edildi. Yaklaşık 30 kadar köpekten geriye 12 tanesi sağ kaldı. Olay yerinde katledildikten sonra yakılmış olan köpeklerin kemikleri, tüyleri, ölmüş köpek cesetleri, erkek iç çamaşırları, alkol şişeleri, plastik kelepçe ve işkence sırasında kullanıldığı iddia edilen demir boyunluklar bulundu. İhbarın üzerine bölgeye giden HAYTAP üyelerinden Gülden Fıstık ve arkadaşları, sağ kalan 12 köpeğe ilk müdahaleyi yapıp beslenmelerini sağladı.

İBB DEVREYE GİRDİ

Fıstık, daha sonra hemen İBB Veteriner Hekimliği'ni aradı ve durumu bildirdi. Kulaklarında küpe bulunan köpeklerin hangi belediye tarafından bırakıldığı ise anlaşılamadı! İBB Veteriner Hekimliği tarafından gönderilen ekip, bölgede bulunan ve hastalıkla mücadele eden 12 köpeği, tedavileri yapılmak üzere toplayarak götürdü.

HAYTAP Silivri Sorumlusu Şükran Sunç ise yaşanan rezaletin insanlık dışı ve aynı zamanda da suç olduğuna vurgu yaptı. Sunç, konuyla alakalı Silivri Başsavcılığı'na müracaat edeceklerini duyurdu.

A+A-

HABERE YORUM KAT