1. HABERLER

  2. YEREL

  3. 3 Yaşındaki Fırat Dövülerek Öldürülmüş

3 Yaşındaki Fırat Dövülerek Öldürülmüş

3 Yaşındaki Fırat Dövülerek Öldürülmüş
A+A-

Konya'da anne ve sevgilisinin öldürdüğü iddia edilen 3 yaşındaki Fırat Peker'in, kafasından aldığı darbe sonucu öldüğü Adli Tıp raporu ile kesinleşti. Bugün mahkemeye çıkan sevgili, cinayeti annenin i

Konya'da anne ve sevgilisinin öldürdüğü iddia edilen 3 yaşındaki Fırat Peker'in, kafasından aldığı darbe sonucu öldüğü Adli Tıp raporu ile kesinleşti. Bugün mahkemeye çıkan sevgili, cinayeti annenin işlediğini ileri sürdü.
Konya'da ikinci eşinden olan oğlu 3 yaşındaki Fırat Peker'i öldürdüğü iddia edilen anne Fadimana T. ile sevgilisi Koray K'nin 3. Ağır Ceza Mahkemesi'nde ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasıyla yargılanmasına devam edildi. Duruşmaya sanıklardan Fadimana T., Adana'daki cezaevinden getirilemezken, Koray K. ise Ankara'daki cezaevinden Konya'ya getirildi. Duruşmada Koray K., suçlamaları tekrar reddederek, "Çocuğun annesi sürekli farklı ifadeler veriyor. Daha önce ben yapmadım, sonrada ben yaptım demişti. Açıkça anne suçunu itiraf ediyor. O gün benim yanıma geldi ve çocuğun durumunun ağır olduğunu söyledi. Fadimana'nın benim iş yerime gelip gittiği MOBESE kamerasında bile vardır. Bakılmasını istiyorum. Ben yapmadım" dedi.
Mahkeme heyeti dava ile ilgili her iki sanığında akıl sağlığının yerinde olduğuna dair raporların geldiğini belirtti. Aynı zamanda mahkeme heyeti İstanbul Adli Tıp Kurumu 1. İhtisas Kurumu'ndan Fırat Peker'in ölümüne neden olan raporu okudu. Raporda, 3 yaşındaki çocuğun darbeye bağlı kafa travması sonucu hayatını kaybettiği belirtildi.
Mahkeme heyeti de sanığın iddia ettiği MOBESE kayıtlarını Konya İl Emniyet Müdürlüğü'nden istenmesine karar verdi. Her iki sanığında tutukluluk haline devam kararı veren mahkeme heyeti Fadimana T'ninde bir daha ki duruşmada mutlaka hazır bulunmasını istedi.

İŞKENCE FIRAT'IN ÖLÜMÜYLE ORTAYA ÇIKMIŞTI
Olay, 30 Mayıs 2011 tarihinde merkez Selçuklu ilçesi Şeker Murat Mahallesi'nde, iki kez evlenip ayrılan ve üçüncü bir kişiyle sevgili hayatı yaşayan 4 çocuk annesi Fadimana T. (33), 112 Acil Servis'i arayarak, "Oğlum sara hastası merdivenlerden düştü nefes almıyor" diyerek yardım istemesiyle çocuğun kaldırıldığı hastanede işkence gördüğü ortaya çıkmıştı. Hastaneye kaldırılan çocuk yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamamıştı. Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği dedektifleri, ölen çocuğun vücudundaki yanık ve işkence izlerini fark edince annesi Fadimana T'yi gözaltına almıştı. Fadimana T. ifadesinde başta balkondan düştü demiş ardından da suçunu itiraf etmişti. Polisteki ifadesinde anne, "Oğlum halıya işediği ve pislediği için sevgilim Koray bir gün önce sıcak suyu çocuğun üzerine döktü. Bir gün sonra da oğlum aynı şeyleri devam edince ben de nacakla kafasına vurdum. Bayılınca sağlık ekiplerini aradım. Koray daha önce de çocuğuma işkence yapıyordu" demişti. Fadimana T. ile işkence yaptığı iddia edilen Koray K. (24) yakalanarak çıkarıldığı mahkemece tutuklanmıştı.
(HİV-AH-ÖZ-Y)

27.12.2012 13:24:09 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT