1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. 3 Pkk'lı Kadının Cenaze Töreni

3 Pkk'lı Kadının Cenaze Töreni

3 Pkklı Kadının Cenaze Töreni
A+A-

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Fransa'da öldürülen 3 PKK'lı kadının Diyarbakır'daki cenaze töreniyle ilgili iktidar kanadından gelen değerlendirmeleri eleştirdi. Cenaze töreni sırasında hiçbir emni

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Fransa'da öldürülen 3 PKK'lı kadının Diyarbakır'daki cenaze töreniyle ilgili iktidar kanadından gelen değerlendirmeleri eleştirdi. Cenaze töreni sırasında hiçbir emniyet gücünün görev yapmadığına işaret eden Bahçeli, "Her tarafın bölücü terör örgütünün bayraklarıyla donatıldığı, tek slogan halinde bazı görüşlerin ileri sürüldüğü bir ortamda kim, neyi övecektir. Burada olay çıkmadı diye nasıl gurur duyacaktır. Bunu sorgulamak lazım" dedi.
Bahçeli, MHP Genel Merkezi'nde düzenlenen 'Siyaset ve Liderlik Okulu 7. Dönem Sertifika Töreni'ne katıldı. Bahçeli, törenin sonunda gazetecilerin sorularını cevapladı. Fransa'da öldürülen 3 PKK'lı kadının Diyarbakır'daki cenaze töreninde olay çıkmamasıyla ilgili iktidar partisi mensuplarının yaptıkları açıklamaların hatırlatması üzerine Bahçeli, Fransa'da üç kadına yönelik saldırı sonrası hayatlarını kaybetmiş olanların Türkiye'ye getirilişi ve Diyarbakır'da yapılan bir törenle toprağa verilmesinin Türk milletince çok yakından takip edildiğini ifade etti. Medya önemli bir ölçüde karartma yapmasına rağmen siyasi iktidarın mensupları ve ülkeyi yönetenlerin herhangi bir şekilde olay çıkmamasından övünçle bahsettiklerini ve bir samimiyet sınavını başarıyla sürdürdüklerini söylediklerini anlatan Bahçeli, "Eğer televizyon törenin bütün aşamalarını her yönüyle kamuoyuna aktarabilmiş olsaydı şu görülecekti; devletin emniyet gücünün veya buna benzer hiç kimsenin olmadığı bir yerde olay nasıl çıkacaktı, bunu soruyorlar. Demek ki bugüne kadar olayların müsebbibi Türk Silahlı Kuvvetleri'nin mensuplarıydı, emniyet güçleriydi. Onlar ortada yoksa, o zaman olay olmadığından büyük bir sevinç duyuyorlar. Her tarafın bölücü terör örgütünün bayraklarıyla donatıldığı, tek slogan halinde bazı görüşlerin ileri sürüldüğü ve 'özgürlük aşamasına gelindi' diye bağırıldığı bir ortamda kim, neyi övecektir. Burada olay çıkmadı diye nasıl gurur duyacaktır. Bunu sorgulamak lazım" diye konuştu.
(EY-ZÇ-CC-Y)

19.01.2013 14:50:51 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT