1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. 3 Madencinin Cenazesi Ailelerine Teslim Edildi

3 Madencinin Cenazesi Ailelerine Teslim Edildi

3 Madencinin Cenazesi Ailelerine Teslim Edildi
A+A-

Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Kozlu Müessesesi'ne ait maden ocağında meydana gelen kazada hayatını kaybeden 8 maden işçisinden 3'ünün dün yapılan kimlik tespiti sonrası cenazeleri ailelerine teslim e

Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Kozlu Müessesesi'ne ait maden ocağında meydana gelen kazada hayatını kaybeden 8 maden işçisinden 3'ünün dün yapılan kimlik tespiti sonrası cenazeleri ailelerine teslim edildi.
Zonguldak'ın Kozlu ilçesinde bulunan TTK maden ocağında 7 Ocak 2012'de eksi 630 kodunda meydana gaz püskürmesi sonucu gelen meydana kazada 8 işçi hayatını kaybetmişti. 5 işçinin cenazeleri olay günü çıkartılırken, 3 işçinin cenazesine daha sonra ulaşılmıştı. Kömür yığını altından çıkartılan 3 işçinin aileleri cenazeleri tespit edemeyince alınan örnekler ile Ankara Adli Tıp Kurumu'nda DNA testi yapılmıştı. Dün Ahmet Şeker ile Hüseyin ve Yüksel Koca'nın kimlikleri belli olmuştu. Zonguldak Atatürk Devlet Hastanesi'nde bu sabah cenazeler yıkanarak ailelerine teslim edildi. İşçilerin cenazeleri evlerine götürülmek üzere yola çıktı. TTK cenaze nakil araçları ile evlerinin önüne götürülecek olan cenazeler, helallik alındıktan sonra Kozlu Aziziye Camii'nde kılınacak öğlen namazının ardından defnedilecek.
(SA-OA-CC-Y)

16.01.2013 11:45:17 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT