1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. 3 çocuğu okusun diye çalışan madenciden haber yok

3 çocuğu okusun diye çalışan madenciden haber yok

3 çocuğu okusun diye çalışan madenciden haber yok
A+A-

Soma'da meydana gelen maden faciasında oğlu ve yeğeni mahsur kalan Bartınlı işçinin ailesi ve yakınlarının endişeli bekleyişleri sürüyor.

Maden faciasında mahsur kaldığı bildirilen işçilerden Aydın Özgün'ün , Hasankadı beldesinde ikamet eden babası Recep Özgün'ü dün gece saatlerinde Manisa'daki yakınları aradı.

OĞLU VE YEĞENİNDEN İYİ HABER BEKLEDİ

Oğlu Aydın Özgün ile yeğeni Osman Özgün'ün maden ocağında mahsur kaldığını haber alan baba Recep Özgün ve eşi Durdu Özgün sabaha kadar televizyondan haberleri takip ederek oğulları ve yeğenlerinden iyi bir haber bekledi. Baba Özgün, Manisa'da ikamet eden akrabalarının dün gece saatlerinde kendisini arayarak oğlu ile yeğeninin ocakta mahsur kaldığını bildirdiğini söyledi.

"EĞİTİM MASRAFLARI İÇİN ÇALIŞIYORDU"

Haberi aldıklarında sabaha kadar uyumadıklarını anlatan Özgün, gözyaşı içinde gelecek iyi bir haber beklediklerini ifade etti. Özgün, oğlunun 1 yıl önce aynı ocaktan emekli olduğunu dile getirerek, "Ancak ikisi üniversiteye, biri liseye giden 3 çocuğunun eğitim masraflarını karşılayabilmek için aynı yerde çalışmaya devam ediyordu. Bana da sürekli 'Aldığım para yetmiyor, çalışmak zorundayım' diyordu. Haberi aldığımız anda dünyamız başımıza yıkıldı. Gözümüz, kulağımız sürekli televizyonda sağ çıkarılanların arasında oğlumuz ve yeğenimiz var mı diye bakıyoruz. Acımız çok büyük" şeklinde konuştu. Bu arada, Özgün ailesi ile yakınları, gelişmeleri yakından takip edebilmek için özel otomobilleriyle Manisa'nın Soma ilçesine hareket etti.

A+A-

HABERE YORUM KAT