1. HABERLER

  2. YEREL

  3. 3 Bin 552 Aileye 3 Bin Ton Kömür Yardımı

3 Bin 552 Aileye 3 Bin Ton Kömür Yardımı

3 Bin 552 Aileye 3 Bin Ton Kömür Yardımı
A+A-

Simav Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından ihtiyaç sahibi vatandaşlara kömür yardımı yapılıyor. Bu kapsamda bu güne kadar 3 bin 552 muhtaç aileye dağıtılan yaklaşık 3 bin ton civarındak

Simav Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından ihtiyaç sahibi vatandaşlara kömür yardımı yapılıyor.
Bu kapsamda bu güne kadar 3 bin 552 muhtaç aileye dağıtılan yaklaşık 3 bin ton civarındaki kömür ilçe merkezi ve köylerinde vatandaşlara vakıf görevlileri tarafından teslim ediliyor.
İlçe merkezinde yaşayan ailelere en az bir ton olmak üzere dağıtılan kömürler köylerde yaşayan vatandaşlara en az 500 kilogram olarak yansıyor.
Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından yapılan yardımda hak sahiplerinin belirlenmesi işini Vakıf Mütevelli Heyeti üyeleri titiz bir çalışma ve incelemenin ardından bizzat kendileri yapıyor.
Köylerde büyük ölçüde tamamlanan kömür yardımı ilçe merkezinde ise halen sürüyor.
Kömür yardımından yararlanan Fahrettin Bulut, "Allah devletimize milletimize zeval vermesin. Bizi bu kış kıyamet gününde ısıttı" dedi.
Muammer Tuncer, "Bir ton kömür yardımı yaptılar. İçimiz ısındı. Bu kış gününde çok iyi geldi" diye konuştu.
Yakup Güngör, "Devlet kömür yardımı için tam zamanında yetişti. Allah razı olsun" dedi.
Simav'a bağlı Yeşilova Mahallesi Muhtarı Ömer Yenilmez, "Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı mahallemizde 60-65 civarında ihtiyaç sahibi vatandaşa yardım elini uzattı. Birer ton kömür yardımında bulundu. Büyük devlet olduğunu ispatladı" şeklinde konuştu.
Hatice Baklaya isimli ev hanımı ise, "Bu gün bizim için sıcak bir bayram var. Soğukta titremekten kurtulduk" dedi.
(MY-EFE)

15.01.2013 10:46:50 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT