1. HABERLER

  2. YAŞAM

  3. 3 Balıkçının İçinde Bulunduğu Tekne Alabora Oldu:1 Ölü

3 Balıkçının İçinde Bulunduğu Tekne Alabora Oldu:1 Ölü

3 Balıkçının İçinde Bulunduğu Tekne Alabora Oldu:1 Ölü
A+A-

İzmir körfezinden kara haber geldi. Ekmek Teknesi mezar oldu, Bir deniz emekçisi yaşamını yitirdi. İzmir’in Güzelbahçe ilçesinde balık avından dönen tekne bir anda alabora oldu. 1 kişi yaşamını yitirdi.

İzmir’in Güzelbahçe ilçesinde balık avından dönen tekne bir anda alabora oldu. Teknede bulunan üç kişiden biri boğuldu.

 


Olay, İzmir’in Güzelbahçe ilçesinde meydana geldi. Görgü tanıklarının ifadelerine göre “Furkan” isimli balıkçı teknesi, kıyıya yaklaşık 400 metre kala bir anda alabora oldu. Teknede bulunan kaptan Kemal Şen ve Şenol Vezir, teknenin üzerine çıkmayı başararak hayata tutunurken, Osman Oğuz ise alabora olan teknenin altında kalarak boğuldu. Teknenin üzerine çıkan Kemal Şen ve Şenol Vezir, alabora olan teknenin yanına gelen balıkçıların yardımlarıyla kurtarıldı. Osman Oğuz’un cansız bedeni, Sahil Güvenlik ekipleri tarafından sudan çıkartıldı.

 

teknealabora000.jpg

“ANİDEN SU ALMAYA BAŞLADI”


Kaptan Kemal Şen, olay yerinde verdiği ilk ifadesinde, sabaha karşı saat 3 sıralarında balık avlamak amacıyla denize açıldıklarını, kıyıya dönerken bir anda teknenin kıyıya 400 metre kala su almaya başladığını ve buna bağlı olarak teknenin alabora olduğunu söyledi. 

 


Balıkçı Osman Oğuz’un cansız bedeni, Güzelbahçe Su Arıtma Tesisi’nde bulunan limana çıkartıldı.

 


Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

A+A-
KAYNAK: Haber Kaynağı
ETİKETLER:

HABERE YORUM KAT