1. HABERLER

  2. YAŞAM

  3. 3 AYDIR BANYO YAPAMIYORLAR

3 AYDIR BANYO YAPAMIYORLAR

3 AYDIR BANYO YAPAMIYORLAR
A+A-

Adana\'da sağlık problemleri nedeniyle çalışamayan ve çadırda yaşamak zorunda kalan en küçüğü 1, en büyüğü 8 yaşında olan 3 çocuklu Keser ailesi, 3 aydır banyo yapamıyor.


Yahya Keser (55) yaklaşık 10 yıl önce Hatay'ın İskenderun ilçesinde kendisinden 25 yaş küçük Kader Keser ile evlendi. Ağaç keserek ya da inşaatlarda amelelik yaparak geçimini sağlayan Keser, 9 yıl önce 'taşı toprağı altın' diyerek Adana'ya geldi. Ancak Adana'ya geldikten kısa bir süre sonra kalp ve böbrek yetmezliği ve gözünde problem çıkınca çalışamaz hale geldi. 


Bu arada, Keser'in 9 yılda en küçüğü 1 en büyüğü 8 yaşında olmak üzere 3 tane çocuğu oldu. Ev kiralayamayan Keser, çadırlarda kalmaya başladı. Kışın soğukta üşüyen aile, çadıra soba kurdu ancak yakacak bulmakta zorlandı. Komşularının yardımıyla banyo ihtiyaçlarını karşılayan aile, son 3 aydır banyo da yapamıyor. Baba Keser çocukları mikrop kapmasın diye kolonya ile ciltlerini siliyor.

 

\"\"
Kendini bildiğinden beri çadırda yaşadığını anlatan baba Keser, "Benim bu hayatta bir dikili ağacım bile yok. Ailem de beni istemedi ben de Adana'ya geldim. Burada yıllardır çadırda yaşıyorum. Önceleri hasta olmadan önce eve ekmek getirebiliyordum ama şimdi kalp ve böbrek yetmezliği gözümde görme bozukluğu olduğu için çalışamıyorum. Bu nedenle çadırda yaşıyoruz. Geceleri çok soğuk oluyor, çocuklarım çok üşüyor. Ama ne yapayım başka çarem yok. Bir ara belediye yardım etti, ama o para da hemen bitti" dedi.


Keser, çadırda ne banyo ne de tuvalet olmadığı için çok zorlandıklarını 3 aydır ne kendisinin ne de çocukların banyo yapmadığını belirterek, "Burası çok sağlıksız bir ortam ama başka çarem yok. Tam 3 aydır kimse banyo yapmıyor. Çocuklar mikrop kapmasın diye onların cildini kolonya ile siliyorum. Yapacak başka bir şeyim yok. Ben kendim için değil ama eşim ve çocuklarımın bu hayattan kurtulması için yardım istiyorum. Ben işte geldim işte gidiyorum. Onun kendim önemli değil ama çocuklarıma yardım edilsin" diye konuştu.

A+A-

HABERE YORUM KAT