1. HABERLER

  2. YEREL

  3. 290 Lira Gaspa 10 Yıl Hapis

290 Lira Gaspa 10 Yıl Hapis

290 Lira Gaspa 10 Yıl Hapis
A+A-

Samsun'da kırdığı şişe parçasını boğazına dayadığı arkadaşının 290 lira parasını gasp ettiği iddiasıyla yargılanan bir kişi 10 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Edinilen bilgiye göre, Emrah C.(28) da

Samsun'da kırdığı şişe parçasını boğazına dayadığı arkadaşının 290 lira parasını gasp ettiği iddiasıyla yargılanan bir kişi 10 yıl hapis cezasına çarptırıldı.
Edinilen bilgiye göre, Emrah C.(28) daha önce yetiştirme yurdundan birlikte kaldığı arkadaşı Sami Ö.'den çalıştığı iş yerine giderek para isteyip 20 lira aldı. Daha sonraki günlerde yine Sami Ö.'nün yanına giden Emrah C., bu kez de 50 lira istedi. Ancak istediği parayı alamayıp otelden ayrılan Emrah C., bir gün sonra yanında arkadaşı H.G. ile birlikte Sami Ö. ile buluşup birlikte sahil yoluna gittiler. Emrah C., yolda bulduğu şişe parçasını Sami Ö.'nün kafasında kırdı. Sami Ö.'nün boğazına şişe parçasını dayayan Emrah C., H.G.'den cebindeki cüzdanı almasını istedi. Cüzdandan bulunan 290 lira parayı alan Emrah C. şikayet üzerine hakkında dava açıldı. Samsun 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nde gasp suçundan yargılanan Emrah C., hakkındaki suçlamaları kabul etmeyerek, "Hiç bir şekilde şikayetçinin parasını almadım. Almış olsaydım telefonunu alırdım. Benim kullandığımdan daha kaliteli telefon kullanmaktadır. Beraatimi ve tahliyemi istiyorum" dedi.
Mahkeme heyeti toplanan deliller doğrultusunda Emrah C.'yi nitelikli gasp suçundan 10 yıl hapis cezasına çarptırdı. Olayla ilgili firarda olan H.G. hakkındaki yargılama dosyası ise söz konusu dava dosyasından tefrikine karar verildi.
(MAY-SLH-Y)

20.02.2013 15:56:24 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT