1. HABERLER

  2. YEREL

  3. 28 Şubat Soruşturması

28 Şubat Soruşturması

28 Şubat Soruşturması
A+A-

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın 28 Şubat soruşturması kapsamında adliyeye çağrılan 7 emekli komutandan 2'sinin ifadelerinin alınmasına başlandı. Diğer 5 komutan ise, İstanbul ve İzmir'den Ankara'ya

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın 28 Şubat soruşturması kapsamında adliyeye çağrılan 7 emekli komutandan 2'sinin ifadelerinin alınmasına başlandı. Diğer 5 komutan ise, İstanbul ve İzmir'den Ankara'ya geldikten sonra ifade verecek.
Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Meclis Darbeleri Araştırma Komisyonu'nun raporu doğrultusunda emekli komutanların ifadelerini almayı sürdürüyor. Savcılık bugün de 7 emekli komutanı ifadeye çağırdı. Eski Hava Kuvvetleri Komutanı emekli Orgeneral Ergin Celasin ile emekli Tuğgeneral İzzettin Gürdal sabah saatlerinde Ankara'ya geldi. Emekli Koramiral Aydan Erol, Emekli Tümamiral Mustafa Özbey, Emekli Tuğamiral İsmail Ruhsar Sümer ve Emekli Korgeneral Ahmet Atalay Efeer İstanbul'dan Ankara'ya getiriliyor. Emekli Tümgeneral Şevket Turan da İzmir'den getirilerek, Ankara adliyesinde ifade verecek.
(AUÖ-YHY-Y)

15.02.2013 11:52:45 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT