1. HABERLER

  2. YEREL

  3. 28 Şubat Soruşturması

28 Şubat Soruşturması

28 Şubat Soruşturması
A+A-

28 Şubat Soruşturması kapsamında sabah saatlerinde adliyeye gelen 3 emekli askerin ardından Emekli Tümgeneral Fuat Büyükcivelek de ifadesi alınması için Ankara Adliyesine getirildi. Ankara Cumhuriy

28 Şubat Soruşturması kapsamında sabah saatlerinde adliyeye gelen 3 emekli askerin ardından Emekli Tümgeneral Fuat Büyükcivelek de ifadesi alınması için Ankara Adliyesine getirildi.
Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın yürüttüğü 28 Şubat Soruşturması kapsamında, emekli Tuğgeneral Metin Yaşar Yükselen, emekli Albay Cengiz Koşal ile bir emekli asker ifadeleri alınmak bu sabah Ankara Adliyesi'ne getirilmişti. Soruşturma kapsamında emekli Tümgeneral Büyükcivelek de ifadeye çağrıldı. Büyükcivelek, öğle saatlerinde, soruşturmayı yürüten savcıya ifade vermek üzere adliyeye geldi.
28 Şubat soruşturması kapsamında İzmir'den emekli Korgeneral Abdullah Cahit Sarsılmaz, emekli Tümgeneral Ayhan Cansevgisi, emekli Korgeneral Temel Batmaz Dandin ve emekli Tuğgeneral Refik Zeytinci de ifade için çağrılmıştı. 4 eski generalin kısa süre içinde Ankara adliyesinde olması bekleniyor. Böylece, soruşturmayı yürüten savcılık tarafından bugün ifadeye çağlıran eski komutanların sayısı 8 oldu.
(ZÇ-YHY-Y)

14.02.2013 12:47:17 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT